Érettségi

Bacalaureat

Movieaddicts.hu
2016/10/19

Értékelés: 8.5/10
Egy tönkrement házasság krónikája, az újrakezdés valaki mással, a nemi erőszakot átéltek kálváriája a rendőrségén és az apa szembenézése azzal, hogy a kislány lassan felnőtt nő lesz. Sok, komoly téma, de a film mégsem lesz zavaros és zsúfolt. Csak nagyon igaz, nagyon elgondolkodtató és – sajnos- nekünk magyaroknak, nagyon-nagyon ismerős. 8,5/10 Több

Revizoronline.com
2016/10/22

A silány rendszer mi vagyunk
A mindent átszövő szívességek oly emberi és mégis embertelen hálózata egy újabb profán megváltástörténetté áll össze a kortárs román film legtöbbet díjazott rendezőjének új alkotásában. GYENGE ZSOLT KRITIKÁJA. Több

Smoking Barrels
2016/10/23

Értékelés: 7.5/10
Az Érettségi tehát egy érdekes sztorit mesél el, kitekintve napjaink sok apró, de releváns kérdésére és teszi ezt abszolút realista módon, kerülve a sallangokat és a felülről érkező hangokat, amik - mint már a bevezetőben is írtam - a román újhullám leginkább tetten érhető jegyei. 7,5/10 Több

Vox.hu
2016/10/28

Cristian Mungiu igen magasra tette a lécet a 4 hónap, 3 hét, 2 nap című filmjével. 80/100 Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!