Dogville - A menedék

Dogville - A menedék

Dogville

Grace (Nicole Kidman), a gyönyörű nő üldözői elől menekül, amikor egy elszigetelt kisvárosba ér, amit Dogville néven ismernek, már akik ismerik egyáltalán. A városka a Sziklás-hegységben található egy út végén, amely egy ezüstbányához vezet. A városban lakók közül Tom (Philip Baker Hall) áll ki… Több

Ország: Finnország, Németország, Svédország, Egyesült Királyság, Franciaország, Hollandia, Dánia, Norvégia, Olaszország
Premier (HU): 2003.12.04.

Manderlay  (2005)

2023.12.12 ospir

Megrendítő dráma

Egy film, ami egy színdarab, és aminek olvasmányélménye lesz. Elég húzós film, kötelező is lehetne akár. Nagyon megrendítő és elgondolkodtató. Kidman egyik legjobb alakítása.

Ezek a filmek egy bizonyos rétegnek készülnek, és én nem tartozom ebbe a körbe. Megnéztem, és nekem nagyon lassú folyásúnak tűnt, így elveszítette a mondanivalóját, főleg, hogy a díszletek hiányoztak. Nekem nem jött be.

2017.09.13 Deku

Ilyen filmet nem szívesen néznék meg legközelebb. Egyszerűen nem az én ízlésemnek volt ez való. Több izgalomra számítottam és kevesebb ilyen sablonos megnyilvánulásra. Szerintem ez egy nulla.

2019.03.22 HercegPeter

Ezt inkább mondanám egy színdarabnak, mint filmnek. De a werkfilmes jelzőt is jogosnak tartom. Nem csak a díszletek hiánya miatt, hanem a felvételek minősége miatt is. Eleinte zavart, hogy nincsenek díszletek, de így sokkal átláthatóbb az egész. Szó ... Több

2015.02.10 Zsceeeka

Eleinte nehéz volt megszokni az egyedülálló díszletet, de miután túlnéztem azon, teljesen belemerültem a történetbe. Kegyetlen képet fest az emberi természetről, mégis teljesen hihetőek a szereplők cselekedetei. A vége a slusszpoén. Ajánlom!

A film számos országban, így Magyarországon is színdarabként is a nézők elé került. 2009-ben Anger Zsolt rendezésében, a Bárka Színházban mutatták be.Szerző: Berto49

Nicole Kidman a forgatás után megfogadta, hogy többé nem dolgozik együtt Lars von Trierrel. Ígéretét később megszegte az Antikrisztus (2009) című film kedvéért.Szerző: ps

A Dogville totál a film elején valójában 156 felvételből lett összemontírozva.Szerző: ps

Lars von Trier néhány jelenetet meztelenül rendezett, hogy provokálja a színészeket.Szerző: ps

(2016. 04. 15.)
Dogville – A menedék
Miért kötelező megnézni? Egyrészt, mert nehezen találni hozzá foghatót, másrészt pedig, mert kevesen mernek olyan kemény tényeket a képünkbe vágni, mint Lars von Trier. Több
Better Call Saul
2015