Dogville - A menedék

Dogville

2023.12.12 ospir

Megrendítő dráma

Egy film, ami egy színdarab, és aminek olvasmányélménye lesz. Elég húzós film, kötelező is lehetne akár. Nagyon megrendítő és elgondolkodtató. Kidman egyik legjobb alakítása.

Ezek a filmek egy bizonyos rétegnek készülnek, és én nem tartozom ebbe a körbe. Megnéztem, és nekem nagyon lassú folyásúnak tűnt, így elveszítette a mondanivalóját, főleg, hogy a díszletek hiányoztak. Nekem nem jött be.

2017.09.13 Deku

Ilyen filmet nem szívesen néznék meg legközelebb. Egyszerűen nem az én ízlésemnek volt ez való. Több izgalomra számítottam és kevesebb ilyen sablonos megnyilvánulásra. Szerintem ez egy nulla.

2019.03.22 HercegPeter

Ezt inkább mondanám egy színdarabnak, mint filmnek. De a werkfilmes jelzőt is jogosnak tartom. Nem csak a díszletek hiánya miatt, hanem a felvételek minősége miatt is. Eleinte zavart, hogy nincsenek díszletek, de így sokkal átláthatóbb az egész. Szó ... Több

2015.02.10 Zsceeeka

Eleinte nehéz volt megszokni az egyedülálló díszletet, de miután túlnéztem azon, teljesen belemerültem a történetbe. Kegyetlen képet fest az emberi természetről, mégis teljesen hihetőek a szereplők cselekedetei. A vége a slusszpoén. Ajánlom!

2018.03.28 Berto49

Évek óta halogattam, aztán most, néhány kritikával és elemzéssel felvértezve írom meg a véleményemet a dán rendező közel három órás munkájáról. Azt tudtam, hogy összefüggő, hármas egységekben készíti a műveit. Elsőként az Európa-trilógia készült el,... Több

2015.01.26 hackerjulcsi

Ez volt az első művészfilm, amit láttam. Megrendített, de rákaptam a dologra. Jó a rendezés és tetszik, hogy nincsenek díszletek, sem háttér, így a lényegre, az emberi viselkedésre tud koncertrálni a befogadó. 5*

2015.06.03 Laci000

Az elején hihetetlenül untam ezt a filmet, egyedül a szokatlan rendezés Nicole Kidmna miatt néztem tovább. Aztán szerencsére a film 1/3-nál beindul a történet, ami végül is nagyot ütött.

2015.07.11 moony5972

Gyönyörű alkotás akármilyen szempontból is nézzük. A számok magukért beszélnek. A rendező fantasztikus filmet kreált és a történet valami piszkosul el van találva. Én személy szerint nagyon szerettem minden tekintetben.

2015.06.16 Miss Rika

Lassan és vontatott módon indul be a történet de ahogy előttem is mondták felpörög. Szépen festi le milyen is tud lenni az ember valójában. Nincs köntörfalazás.

2017.02.24 időjós

Az film alapötlete jó, viszonteléggé szélsőséges lett és nekem a rendezéssel is problémám van, szerintem ugyanis pocsék. Persze tudom, hogy direkt túlzott, és direkt puritán, mégis számomra pont ezért volt taszító.

2015.12.22 juliS

Ez egy igazi nagy produkció, ami minden részletében nagyon jól ki van dolgozva. Lars von Trier meglepő könnyedséggel vezet minket be egy bonyolult drámai közegbe, ahol Nicole Kidman minden tehetségét megmutathatja. A film egy igazi dráma miden mélységében, kár, hogy ennek ellenére csak kevesen ismerik.

2015.02.09 jazzy

A film tabuk nélkül mutatja be az emberi természet legsötétebb bugyrait. Tom karaktere remekül mutatja be, hogy az ember is állat, és a kőkorszak csak egy percre van a morális fejlődés tekintetében. A díszleteken látszik, hogy stúdióban forgatták, de... Több

2021.01.28 Maár István

Csodálatos!