Batman: Gyilkos tréfa

Batman: Gyilkos tréfa

Batman: The Killing Joke
Sziszi

Miközben Batman megpróbálja kézre keríteni az intézetből megszökött Jokert, a bűnözés bohóchercege a Gordon-család nyomába ered, hogy leszámoljon velük.

(hp)

Forgatókönyvíró: Bob Kane, Bill Finger
Premier (HU): 2016.08.24.

2021.01.10 Norbert93

Az alapanyag kiváló, a megvalósítás gyenge

Ismerve az eredeti koncepciót, azaz a képregényt nem látok benne a Ctrl+C, Ctrl+V megvalósításon kívül semmi extrát. Azért egy ilyen alapanyagból a legkisebb fáradsággal is fantasztikus animációs filmet lehetett volna összerakni, ami bőven felvehette volna a versenyt egy felnőtt korosztálynak szánt, egész estés animével is, de ezzel a végeredménnyel csak egy nagy kapufát látok az egészben.

2016.08.04 RókaÚr

Nekem nagyon tetszett a film, jobban élveztem, mint az utolsó Batman-Superman összecsapásos mozit. Ahhoz képest ezt sokkal mozgalmasabb volt események terén.

2016.05.06 danny

Végre. Már úgy vártam egy jó Batmanos filmet. A legutóbbi valami szörnyű lett, de ez most kárpótolt. Remek sztori, jó karakterek, tökre tetszett, hogy a bevált, eredeti jellemvonásokon nem változtattak. Izgalmas volt és érdekes. Kiváló!

2017.07.14 DJluki

Brutálisan jó volt, nagyon élveztem. Biztosan többször is megnézem majd, mert minden alkalommal lehet valami újat találni ezekben a színvonalas Batman animációs filmekben.

2016.07.19 Hitman

Joker rémesen őrült volt ebben a filmben és nagyon tetszett még a jellegzetes képregénystílus. Olyan volt, mintha egy képregény lapjai megelevenedtek volna. Nagyon jó film, nézzétek meg!

Ezt a filmet eredetileg 2009-ben gyártották, ám a Watchmen: Az őrzők (2009), egy másik R-besorolású DC Comics film alulteljesítése után törölték.Szerző: Thibo84

A Batmobile ebben a filmben a Batman: The Animated Series (1992) klasszikus tervén alapszik, amelyen Bruce Timm producer is dolgozott.Szerző: Thibo84

Joker cellaszáma "0801", a számmisztikában szereplő kód, amelynek jelentése "HA".Szerző: Thibo84

Az alkotók az utolsó pillanatban úgy döntöttek, hogy a film nem egyenesen szalagra, vagyis ma már DVD-re érkezik, hanem mozikban is vetíteni fogják az USA-ban.Szerző: ps

(2016. 08. 04.)
Batman: A gyilkos tréfa
Az első R-besorolású animált DC filmként, A gyilkos tréfa egy nem annyira drámai és nem annyira sokkoló körutazás Joker elméjében és eredettörténetében. Ha a média felhajtáson kívül egy kicsivel több pénzt és energiát áldoznak rá, talán klasszikus is születhetett volna, ez viszont így, ebben a formában egy elmulasztott lehetőség, és ha nem is mélta... Több

(2020. 11. 19.)
A tréfa, ami lehetett volna gyilkosabb
A két ikonikus karakter egyik legismertebb közös története, ami több szempontból korszakalkotó és egyedi, viszont összességében nem aknázta ki azt a potenciált, ami benne volt. Több

(2016. 08. 03.)
Vicc, poén nélkül!
Összességében a film nem rossz, csak nem jobb egy gyenge közepesnél. Hatalmas kihagyott ziccer. Inkább csak azoknak ajánlanám, akik nem ismerik a képregényt, nekik talán adhat valami újat, de a maximális szórakozás eléggé kétséges. Több