Berlin felett az ég

Der Himmel über Berlin

2024.03.05 Ahoj poplacsek

10/10, Wenders csodát tett

Évtizedek alatt se kopik ez a film, a hangulata és az érzelemvilága, gondolatai elkísérik azt, aki látta. Meglehetősen elvont, nem mindenki leli örömét azon az elgondolkodva szemlélődésen, amit a nézőtől megkíván ez a mű, miközben nem ad könnyen követhető cselekményt, vagy valamiféle egyszerű megoldást. Láttam néhány Wim Wenders-filmet, ami korántsem ragadott magával ennyire, de ez maga a tökély szerintem. A rendszerváltás előtti Nyugat-Berlin eszményi keretet ad, a néhány évvel későbbi Faraway, So Close! nagyszerű és méltó folytatás.

2015.02.09 Milanman

A filmtörténelem egyik legszebb filozofikus filmje az ember létének kérdéseiről, hogy mi végre vagyunk a földön, mit jelent gyermeknek, felnőttnek, boldognak, szomorúnak, szerelmesnek, magányosnak lenni, hogy alapvetően mi határoz meg minket, mitől l... Több

2018.03.28 hsanya182

Elég érett film, az életről szóló hosszú monológok, filozofikus beszélgetések vannak benne, amit az emberi agyunk próbál megfogalmazni, valamiféle köntösbe rakni. Gondolatébresztő művészfilm. Bátran ajánlom, aki az életről szeretne filozofikus filmet nézni. Elég hosszúnak hat, akár többször nézős is lehet belőle...

2015.11.11 Ragemarci

Az egyik legőszintébb film ami az emberi tudat, történelem, létkeresés kérdéskörben készült. A film után a tömegközlekedésen egyszer tuti elmerengsz, hogy épp a másik min mereng.

2015.04.28 Bizsu82

Az emberi érzések valós bemutatása, magával ragadó, érdekes, misztikus dráma. Különleges hangulatú, egyedi film kiemelkedő színészi karakterekkel 5/5.

2015.07.11 moony5972

Való igaz, hogy láttam már sokkal jobb filmet is. Az is igaz, hogy erősen csak meg akar venni minket a látvánnyal. Fel van turbózva mindennel, de a történet nem üt akkorát-amekkorát kéne. Azonban egynek bőven szórakoztató volt.

2015.07.29 Fildi

Képi megjelenítésben kiváló és érzelmileg is megfogó film. Szép, romantikus, drámai mesés elemeket is tartalmazó film. Látványos és megragadó. Érdemes megnézni!

2016.12.15 Maxima

Megfogó, magával ragadó dráma profi színészi alakítással. Elgondolkoztató és tanulságos, magával ragadó dráma. Profik a színészek, hitelesen alakítanak.

2015.11.03 Cptn_Cold

A film szerintem nagyon jóra sikerült. Egyik legjobb amit láttam talán. Lehet erős túlzás, de nekem akkor is bejött. Hallottam már rá szinte minden véleményt, de az enyém akkor is az marad, hogy kellemes és hangulatos darab.

2019.06.29 The Pale Empress

Nem is igazán tudom, mit írhatnék róla. Az első eset, hogy valaki (Bruno Ganz) miatt megnézek egy filmet, amelyre egyéb esetben sosem került volna sor. Nem igazán értek a művészfilmekhez, talán ezért érzem felemásul magam, nem néztem őket sosem, egys... Több