Bill és Ted zseniális kalandja (1989)

Bill & Ted's Excellent Adventure

Sabnock Sanatory   2020. 06. 14.

Miből lesz a cserebogár? Majd Keanu Reeves egyszer elmondja. Jó film,semmi extra,töménytelen,zsigeri idétlenségek,önfeledt játék,és ennyi.Nem is kell több,ez erről szól,és azt hozza.

Deku   2017. 08. 30.

Nagyszerű ez a film minden remekül a helyben volt minden, látványos volt és csodás. Sajnáltam, hogy csak ennyi ideig tartott. Kár volt, hogy ennyi volt és nem több. Nagyon remek volt.

dailyfilmsan   2018. 04. 24.

Nem volt rossz. Igaz olyan vígjáték amitől nem vágod hanyatt magad de azt tudod rá mondani hogy jó. Lehetett volna kicsit több is a film. Pl megmutathatta volna azt is, hogyan adják át a tudást a múltból összeguberált híres személyek. De végérvényben jó volt.

postaslaszlo8   2016. 06. 23.

Szerintem nagyon jó film, noha a második részt előbb láttam, mint ezt de sebaj, nem vette el a kedvem. Van egy olyan tónusa a filmnek, ami nagyon magával ragad, mindenkinek ajánlom.

BoBamburg   2018. 06. 30.

Tök jópofa és szórakoztató vígjáték. Habár magyar szinkron nekem nem nagyon jött be, ez inkább az a film amit ajánlott eredeti nyelven nézni. Óriási poénok azért nincsenek benne, de végig van egy kellemes, vicces hangulata. Olyan kissé mint a Wayne Világa, csak ez jó.

doroffee   2016. 02. 14.

A maga kategóriájában nagyon élvezhető, jópofa film. Igaz, teljes ökörködés az egész, de ez az elejétől kezdve nyilvánvaló, így nincs az embernek olyan érzése, hogy "miért nem okosabb a film", mert látszik, hogy a célja csak az agyzsibbasztós marhulá... több»

goat2000   2016. 11. 06.

Ez egy nagyon szórakoztató film, az egyik legjobb. Keanu Reeves nagyon jó ebben a szerepben. A rendezés és a története is nagyon jó lett, vicces kis történet.

A filmben szereplő telefonfülke-időgépet egy árverésen eladták.

(kázsé)

Bill és Ted egy stand-up jelenetként kezdték, amiben volt egy harmadik szereplő, Bob is.

(kázsé)

Eredetileg Alex Winter jelentkezett Ted, és Keanu Reeves Bill szerepére.

(kázsé)

Abraham Lincoln beszéde a filmben a valódi Gettysburg-i beszéd átirata.

(kázsé)

Az eredeti forgatókönyvben Rufus egy 28 éves középiskolás volt.

(kázsé)

Pauly Shore és Josh Richman is jelöltek voltak Ted szerepére.

(kázsé)

Biztos vagyok benne, hogy a mai tiniknek halvány lila gőzük sincs róla, mi a jó ebben a filmben, de az én kora negyvenes generációm szemében ez egy kultikus alkotás, amelyen nem csak tinikorunkban szórakoztunk istenien, hanem ma is, hiába vagyunk már távol a kamaszkortól, soha nem fogunk felnőni, ez van. több»