Bill és Ted zseniális kalandja

Bill és Ted zseniális kalandja

Bill & Ted's Excellent Adventure
JRD

Bill és Ted jó barátok és nagy fenegyerekek, akiket viszont az a veszély fenyeget, hogy megbuktatják őket történelemből. A segítség váratlan helyről érkezik, nevezetesen egy időgépből, amelynek segítségével végiglátogathatják az elmúlt korokat, hogy mindent megtudjanak, ami ahhoz kell, hogy… Több

Premier: 1989.02.17.

2024.02.24 Schumy1

Kamaszkorom kedvence. Gyermeteg, sokszor bugyuta, de szórakoztató.

2017.08.30 Deku

Nagyszerű ez a film minden remekül a helyben volt minden, látványos volt és csodás. Sajnáltam, hogy csak ennyi ideig tartott. Kár volt, hogy ennyi volt és nem több. Nagyon remek volt.

Miből lesz a cserebogár? Majd Keanu Reeves egyszer elmondja. Jó film,semmi extra,töménytelen,zsigeri idétlenségek,önfeledt játék,és ennyi.Nem is kell több,ez erről szól,és azt hozza.

2022.09.02 JRD

Nem filmművészeti remek de ez a film az egyik kedvencem. Hogy miért? Mert édes, szórakoztató és annyira gyermeteg, hogy nem lehet utálni. Egyébként az első szinkronizálás folyamán Bill és Ted oltári kalandja volt a címe. A szövege akkoriban nem felté... Több

2018.04.24 dailyfilmsan

Nem volt rossz. Igaz olyan vígjáték amitől nem vágod hanyatt magad de azt tudod rá mondani hogy jó. Lehetett volna kicsit több is a film. Pl megmutathatta volna azt is, hogyan adják át a tudást a múltból összeguberált híres személyek. De végérvényben jó volt.

Bill és Ted beszédstílusa sok esetben hosszú lére van eresztve és néha olyan kifacsart logikával magyaráznak meg dolgokat, hogy aztán valóban logikussá válik amit mondanak.Szerző: JRD

Az eredeti forgatókönyvet gyakorta sutba dobták a forgatás ideje alatt, és máshogyan kerültek be jelenetek, dialógusok a filmbe.Szerző: JRD

1987-ben kezdődött el a forgatás scottsdale-i Coronado Középiskolában az arizónai Phoenixben.Szerző: JRD

A filmben szereplő telefonfülke-időgépet egy árverésen eladták.Szerző: kázsé

(2018. 05. 25.)
Biztos vagyok benne, hogy a mai tiniknek halvány lila gőzük sincs róla, mi a jó ebben a filmben, de az én kora negyvenes generációm szemében ez egy kultikus alkotás, amelyen nem csak tinikorunkban szórakoztunk istenien, hanem ma is, hiába vagyunk már távol a kamaszkortól, soha nem fogunk felnőni, ez van. Több