Tomboló Blöki (2022)

Paws of Fury: The Legend of Hank

Eastern79   2022. 09. 03.

Kung-fu panda után szamuráj kutya

Rob Minkoff rendező annak idején a Tiltott királyságban a két nagy harcművészt Jet Li-t és Jackie Chan-t hozta össze a Majomkirály legendájával, megannyi emlékezetes bunyó közepette. A Tomboló blökiben minden megvan ami ahhoz kell, hogy egy igazán emlékezetes produkció váljék belőle: aranyosak a karakterek, jók a poénok, van tanulság, profi a kivitelezés de valahogy mégsem áll össze kerek egésszé. Túl sterilnek és direktnek hat nincs meg benne az a báj ami mondjuk a Kung-fu pandát jellemezte. Igazán kár érte.

spidey   2022. 08. 25.

Ez tipikusan az az animációs film, amit egyszer megnéz az ember, utána gyorsan el is felejti.

Kovacs   2022. 08. 26.

Nem tudom sehogy se összeegyeztetni. Annyira aranyos mese, aranyos karakterekkel, mégis annyira felejthetőre sikerült az egész koncepció. Nagyon sajnálom.

A film 27 861 800 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 20 176 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Samuel L. Jackson hatodik animációs filmje A hihetetlen család, Astro Boy, Zambézia, Turbó (2013) és A hihetetlen család 2. után.

(csd)

Michelle Yeoh harmadik animációs filmje a Kung Fu Panda 2. és a Minyonok: Gru színre lép után.

(csd)

Mel Brooks hatodik animációs filmje a Robotok, Mr. Peabody és Sherman kalandjai, Hotel Transylvania 2: Ahol még mindig szörnyen jó, Hotel Transylvania 3: Szörnyen rémes vakáció és a Toy Story 4 után.

(csd)

Michael Cera harmadik animációs filmje a Virsliparti és a LEGO Batman: A film után.

(csd)

George Takei negyedik animációs filmje a Mulan, a Pulykaland és Kubo és a varázshúrok után.