BoJack Horseman

Az animációs filmsorozat főszereplői nem csupán emberek, de emberként viselkedő állatokat is láthatunk. A főhős egy ló, BoJack Horseman, aki korábban egy sikeres sitcom főszereplője volt. Lassan elkopó hírneve és csillogása 'láttán' úgy dönt, megírja életrajzát. Azonban nem tud írni, ezért felfogad egy szellemírót...

(erare)

5. évad (2018) - 12 epizód
6. évad (2019) - 16 epizód

2021.11.11 EnikoCzucz

Fájdalom a köbön

Ez a sorozat fáj. Bármennyire is abszurd az emberszerű állatokkal, akik gyakran furcsán metatextusokban kommunikálnak, az állatszerű emberekkel, a hajmeresztő ötletekkel - nem lehet nem azonosulni, nem együttérezni BoJackkel, és egyszerre szörnyen haragudni rá, amiért sorozatosan meghozza a rossz döntéseket, amelyekkel nem csak magát, de másokat is romlásba taszít. Nem lehet elintézni annyival, hogy egoista, de annyival sem, hogy traumatikus volt az élete. BoJack egyedül van, és ez az egyedüllét süt a képernyőről, nem hagyja nyugodni a nézőt sem - az egész sorozat olyan, mint a katasztrófák. Nem akarok odanézni, mert rettegek attól, amit látni fogok, de nem tudom elfordítani a tekintetem. A humor szerintem csak még inkább hangsúlyozza a tragikumot, az egész szörnyűséget, amit annak az élete jelent, aki minden igyekezete ellenére is tornádóként söpör végig másokon, s csak romokat hagy maga mögött.

2019.09.14 Ms. Akárki

Remek animációs sorozat. Kicsit olyan stílusra mintha összegyúrták volna a Rick és Morty-t és a Futuramat. Az animáció pont az én stílusom és imádom a szatírikus sokszor debil humorát. Remek kikapcsolódás.

2019.10.18 Hajrakte

Sok jót olvastam már róla, végre el is kezdtem nézni és hálisten nem bántam meg. A karakterek óriásiak, remek poénok, nagy igazságok humorba burkolva, sajnálom, hogy még mindig nincs annyira felkapva mint számos, jóval gyengébb sorozat

2019.07.08 Szombati Zita

Fájdalmasan valóságos...

(2020. 03. 23.)
Folytonos bizsergés a semmi középpontja körül
Mert amíg látjuk, az egyedüli, amiben minden új évad érkeztekor biztosak lehettünk, amiben BoJack is folyamatosan biztos lehetett, az, hogy minden mélypont után csak további mélyebb pontokra számíthatunk. A tekintetünk tette ezt vele, mindenki tekintete. Több

Értékelés: 8.5/10
(2016. 02. 28.)
Bojack Horseman - Első és második évad
A főszereplő figura drámája, a sokszor depressziós, mégis kifejezetten humoros részek adják meg az igazi zamatát a Bojack Horseman-nek, amely egy kifejezetten érett, üdítően felnőtt sorozat. 8,5/10 Több

(2018. 01. 08.)
A BoJack Horseman negyedik évada tehát csalódás és visszalépést volt, de azt nem állítanám, hogy a sorozat lejtőre került, hanem inkább csak fókuszt vesztett. Van még mit elmesélni, van még mit megmutatni BoJack lelkéből, de ehhez sokkal bátrabban kell nyitni a dráma felé, és elhagyni a csak egyértelműen humorforrásként tartott mellékzöngéket. Ille... Több