Bronson

Bronson

A film összbevétele 104 792 dollár volt (imdb.com).

Amikor Michael Peterson/Charles Bronson 1976-ban átkerült a Parkhursti börtönbe, összebarátkozott a hírhedt Kray-fivérekkel. Tom Hardy nemcsak Bronsont testesítette meg a filmvásznon, hanem Ronnie és Reggie Kray-t is a 2015-ös Legenda című filmben.Szerző: ArpiHajdu és Réci

2014-ben Michael Peterson bejelentette, hogy nevet vált: Charles Bronson helyett a Charles Salvador nevet fogja viselni, tisztelegve a híres festő, Salvador Dali előtt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az igazi Michael Peterson 1952. december 6-án született Lutonban.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film londoni premierjét beárnyékolta az eredeti Bronson-tól származó hangfelvétel. A fegyenc ezeket mondta: "Büszke vagyok erre a filmre, mer' ha kinyírnak, én akko' is élek. Nem kell ebbű' titkot csináni, én télleg egy erőszakos geci szörnyeteg vótam. Nem vagyok én büszke erre se, de nem is szégyellem magamat. Majd az Oscaron tanálkozunk!" Angliában a raboknak tilos engedély nélküli hangfelvételt készíteniük.Szerző: Menyét Ibolya

Eredetileg Jason Statham játszotta volna Bronson-t, de nem ért rá.Szerző: Menyét Ibolya