Bronxi mese

2024.02.24 Schumy1

Maffiafilmek egyik fénypontja.

2023.10.07 The Critic

A 90-es évek egyik legerősebb gengszter-krimije

A Bronxi mese Robert De Niro rendezésében ma már igazi klasszikusnak számít, a 90-es évek egyik legerősebb filmes alkotása, az egyik legtöbbet idézett sztori. A script és a rendezés is profi munka, a film egész történetvezetése zseniális, nem beszélve a főszereplők, Chazz Palminteri, Robert De Niro és Lillo Brancato felejthetetlen alakításairól. A Bronxi mese tele van életbölcsességekkel és olyan párbeszédekkel, melyek életre szóló tanulságokat nyújtanak számunkra. Megismerhető belőle New York északi kerületének, Bronxnak a korabeli világa, a feketék és olaszok rivalizálása, az alvilág működése és a Cosa Nostra hatalmának ereje. Sonny (Chazz Palminteri) alakja a központi karakter, aki a szálakat végig a kezében tartja, és aki tanácsokkal segíti a fiatal Calogerot (Lillo Brancato). Külön érdekesség szerintem, hogy a film összes kulcsszereplője született olasz, akik olaszokat is alakítanak. Köztük Joe Pesci Carmine szerepében. Az egész film különleges, melyet csak azok tudnak értékelni, akikben van fogékonyság az egyedi dolgokra (és a minőségre). Nálam 90%-os film.

2020.08.03 elekm90

Egész jó gengszterfilmet hozott össze rendezőként és forgatókönyvíróként De Niro és Palminteri, bár előbbi kevesebbet szerepel a filmben, mint a plakát alapján hittem. Kicsit érződik Scorsese hatása a rendezésen, kevésbé akciódús, bár újszerű, hogy n... Több

Robert De Niro természetesen itt is nagyot alkít ebben az időtálló gengszterfilmben... Hihetetlen próbatétel egy fiúnak,hogy kit válasszon? Az apát,vagy az apát játszó gengsztert? Érdemes megnézni,akkor megtudják !!!

2024.02.15 Gyorvik

Kissé sajátos módon értelmezi a maffiavilágot, mindezekkel együtt nagyon testhezállóan és emberközelien. Úgy tűnik, mindenekelőtt a nagyon zárt, nagyon markáns és vonalas érzelmi világú maffiózó kapcsolat kialakítási lehetőségeit óhajtja bemutatni. A... Több

2019.04.12 MidoD7

A nézői vélemények teljesen magukért beszélnek. A rendező csodálatos filmet csinált, és a történet valami piszkosul telibe talált. Én személy szerint nagyon szerettem minden tekintetben.

2023.08.27 Ergit

Jól ismerni valamit, mégis kikerülni belőle, ez a nagy trükk!

2015.11.21 irongozu

A becsületes apa szemben a gátlástalan, de apa szerepben tetszelegni kívánó maffiózóval. Nehéz a választás egy fiúnak. A film remekül dolgozza fel ezt a helyzetet, bár talán nem ez De Niro legemlékezetesebb alakítása.

2015.04.29 Vitya

Igazi jó dráma, kemény, valós, reális, szókimondó. A maffiavilág hangulatát nagyon jól bemutatja. A maffiafilmek egyik legjobbja. Ami nagyon tetszik benne, hogy nem csak egy sablonos, akcióval teli film, hanem érzelmileg is megfogó és a sztorija is kiemelkedő, érdekes, nem is beszélve a színészi alakításról...

2017.03.01 Acropolis

Időtálló, klasszikus thriller, igazi gengszterfilm. Robert De Niro hozza a formáját, profin alakít, vág neki a karakter. Izgalmas, fordulatos film.

2016.05.07 anita9215

Erre a filmre könnyen mondom, hogy olyan mintha szinte aranyból lenne annyira csodás lett. A történet, a zene és még maguk a karakterek is fantasztikusan voltak elkészítve. Ritka korrekt kis film. De Niro itt is nagyon szuperül hozza a formáját.

2015.11.04 Ballerz93

Először is nem igazán akartam megnézni ezt a filmet, ha így tettem volna, egy csodás történetről maradok le és egy kellemes kis szórakozásról. Nagyon rendben volt a film így bátran ajánlom minden unatkozó nézőnek.

2016.11.30 Szőr SzereLő

Egy igazi régimódi olasz bevándorlós gengszter film, ahol nem Robert de niro játsza a főszerepet. Van benne szerelem, rasszizmus, hűség, és nagyon jó színészi alakítások. Mindenképpen ajánlom.

2015.03.09 Lacroix

Nem általános gengszter film,ahol megy az eszetlen ripacskodás és lövöldözés. A mély mondanivalója és jellemábrázolások teszik zseniálissá ezt a filmet