Bronxi mese (1993)

A Bronx Tale

elekm90   2020. 08. 03.

Egész jó gengszterfilmet hozott össze rendezőként és forgatókönyvíróként De Niro és Palminteri, bár előbbi kevesebbet szerepel a filmben, mint a plakát alapján hittem. Kicsit érződik Scorsese hatása a rendezésen, kevésbé akciódús, bár újszerű, hogy n... több»

Sabnock Sanatory   2019. 02. 01.

Robert De Niro természetesen itt is nagyot alkít ebben az időtálló gengszterfilmben... Hihetetlen próbatétel egy fiúnak,hogy kit válasszon? Az apát,vagy az apát játszó gengsztert? Érdemes megnézni,akkor megtudják !!!

MidoD7   2019. 04. 12.

A nézői vélemények teljesen magukért beszélnek. A rendező csodálatos filmet csinált, és a történet valami piszkosul telibe talált. Én személy szerint nagyon szerettem minden tekintetben.

irongozu   2015. 11. 21.

A becsületes apa szemben a gátlástalan, de apa szerepben tetszelegni kívánó maffiózóval. Nehéz a választás egy fiúnak. A film remekül dolgozza fel ezt a helyzetet, bár talán nem ez De Niro legemlékezetesebb alakítása.

Vitya   2015. 04. 29.

Igazi jó dráma, kemény, valós, reális, szókimondó. A maffiavilág hangulatát nagyon jól bemutatja. A maffiafilmek egyik legjobbja. Ami nagyon tetszik benne, hogy nem csak egy sablonos, akcióval teli film, hanem érzelmileg is megfogó és a sztorija is kiemelkedő, érdekes, nem is beszélve a színészi alakításról...

Acropolis   2017. 03. 01.

Időtálló, klasszikus thriller, igazi gengszterfilm. Robert De Niro hozza a formáját, profin alakít, vág neki a karakter. Izgalmas, fordulatos film.

anita9215   2016. 05. 07.

Erre a filmre könnyen mondom, hogy olyan mintha szinte aranyból lenne annyira csodás lett. A történet, a zene és még maguk a karakterek is fantasztikusan voltak elkészítve. Ritka korrekt kis film. De Niro itt is nagyon szuperül hozza a formáját.

A forgatás 1992. augusztus 31. és 1992. december 18. közt zajlott.

Az Egyesült Államokban mindössze bruttó 17,287,898 $-t keresett a mozikban.

A gyártási költségek kb. 22M $-t tettek ki.

A filmet New York-ban és a New Jersey-ben forgatták le.

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított '101 gengszterfilm amit látnod kell, mielőtt meghalsz' című könyvben.