N/A

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier: 2009.09.01.

2024.03.11 Yosihiro

Egy börtöni igazság

Azt gondolom, egy remek részt kaptunk. A misztikum része és egy bizonyos anyag kölcsönhatása vonatkozásában. Hőseink, Pete és Myka egy börtönbe látogatnak el, ahol különös gyilkosságok, öngyilkosságok veszik kezdetüket, és a múltban is ez történt. Nyomozásuk során, mint mindig, egy tárgyat keresnek, és meg is találják. Közben persze a maguk bőrén is tapasztalhatják azt az érzést, amit ez a tárgy okoz. Így a régi idők hibái lelki, érzelmi sérelmi előjönnek. Végül egymást segítve túlesnek ezen, és mondhatni, még közelebb kerülnek egymáshoz. Röviden így foglalnám össze ezt a részt. Nekem tetszett a látomásokkal és a megjelenítéssel együtt. Mintha a poénos részek most komolyabbak lettek volna, és azok a régmúlt lelki történések úgymond legyőzése, elfogadása bontakozik ki, és mindez egymást segítve. Ezek után nem csoda, ha várom, hogy összejöjjenek. :) Csak vicceltem, de valahol lényegében ez is ott van a sorozatban. Persze közben Artie-val és Claudiával és Leenával is történnek a dolgok, de ezek csupán adalékok. Összegezve, a forgatókönyv jobb, mint volt, a rendezés maradt közepes, a szereplők egy jó alakítással rukkoltak elő, így én megadom a négy csillagot. Szerintem nézhető, érdekes, néhol pici izgalom, akciót kapunk, és ami lényeges, egy nagyobb csepp érzelem is belekerült, aminek örültem. Csak ajánlani tudom, remek kikapcsolódás. Üdv: Yosi

Egy érdekes párhuzam, miszerint Saul Rubinek (Artie Nielsen) és Steve Cumyn (Pete apja) feltűntek A Nero Wolfe Mystery című sorozatban, a Prisoner's Base részben is együtt szerepelnek.Szerző: Yosihiro