Kutyák

Kutyák

Câini

Roman jelentős területet örököl nagyapjától a fővárostól messze, a határ mentén. Azzal a szándékkal érkezik a kietlen vidékre, hogy jó áron, gyorsan túladjon a földeken, azonban hamar rájön, hogy a nagyapja gyakorlatilag egy helyi bűnbáró volt, aki számos, kétes üzletet vezetett. A bizniszt az… Több

Rendező: Bogdan Mirica
Forgatókönyvíró: Bogdan Mirica
Ország: Franciaország, Románia, Bulgária, Katar
Premier (HU): 2017.11.30.

2017.12.03 jaszon

Nekem a maga módján bejött a film atmoszférája. Érdekes modern western lett a Kutyák, ami kétségkívül tartogat meglepetéseket. Nem mondom, hogy az év legnagyobb filmes élménye, de valami olyasmit láttam, amihez hasonlóba ritkán futok bele. Megadom a négy csillagot.

2017.12.01 KingPin

Húha, nagyon nehéz lenne elmondani, hogy mit is láttam. Van stílusa a filmnek, azt meg kell hagyni, de hogy erre igen kevesen lesznek vevőek itthon, az is biztos. Egy próbát megér, de csak saját felelősségre. :)

2017.11.30 azurou

Hát azért azt tegyük hozzá, hogy egy igen hatásvadász filmről van szó, de kétségkívül az operatőri munka ad egy olyan plusszt, ami végig tud vezetni a filmen.

2017.12.02 Bady

Érdekes élmény, de ezzel a forgatókönnyvel azért mintha még dolgozni kellett volna. Egyszerűen vannak olyan pontok, ami nettó ostobaság, és egyszerűen érthetetlen. Megint máskor viszont működik a film. Csapongó, nem teljesen kiérlelt alkotás, közepesre értékelem.

A film 718 060 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 906 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

(2018. 02. 28.)
Vérrel öntözik a szikkadt földet
Lassú tempójú, kilátástalan neowestern a román pusztán, ahol csak a gaz nő, és a kutyát is Rendőrségnek hívják. GYENGE ZSOLT KRITIKÁJA. Több

(2017. 12. 04.)
Megrázó, hiszen tudjuk, hogy egyes országokban, különösképp egyes területeken, mindennaposak a hasonló esetek, amelyekről nem hallunk a híradóban, csak egyszerűen feledésbe merülnek, hiszen hétköznapi, magányos emberekkel esnek meg, akik talán sohasem hiányoztak, vagy épp hiányoznak majd senkinek, ha már nem lesznek köztünk. 6/10... Több

(2017. 12. 07.)
Román neowestern, ahol sehol nincsenek cowboyok, viszont por, napsütötte, kopár táj, valamint izzadó rosszfiúk annál inkább. 60/100 Több
Azt hittem, ismerlek
2021