MMcFly2015  2017. 04. 21. 12:21

A történet rém egyszerű, de a jó rendezés megmenti a filmet, így nem lehet unalmasnak jellemezni. Mégis van egy kis hiányérzetem. A 80 perc hozott egyfajta izgalmat, de ha kicsit drámaibbra nyújtják, és megtudom érteni (szeretni) a karaktereket, akkor biztos jobban beleborzongok a történtekbe. Itt elsősorban Jeffrey Day Morgan motivációjára gondolok, zavart, hogy a kutyaszeretetén kívül semmit sem tudtam meg. Gondolom, erős politikai témát nem akartak feszegetni.
A csodálatos képi világ miatt érdemes moziba, vagy legalább HD minőségben megnézni. Rövid de izgalmas macska-egér hajsza kíséri végig a filmet, ami mellé nem sok háttérinformáció jutott.

Gino  2016. 12. 30. 12:50

Cuarón nagyon jól összehozta ezt a "hajsza" filmet, amibe belevegyítette az emigráció viszontagságait. Szerintem ez egy fontos perspektíva, és nagyon aktuális téma.

vejunkanew  2016. 10. 08. 09:38

nagyon jó vizualitás, sivatagi hajsza, én elégedett voltam vele.

Chatman  2016. 04. 28. 17:01

Cuarónnak ez a szociális drámája nem annyira nyűgözött le, mint ahogy vártam tőle. Inkább lett belőle egy kicsit akciózós, zilált alkotás.

Movieaddicts: Desierto - Az Ördög országútja
Szerencsére a rendező ügyesen bánik az eszközeivel és egy nagyon élvezhető és cseppet sem unalmas filmet kapunk tőle. 8,5/10
VOX.hu - Desierto - Az ördög országútja
A Desierto ettől függetlenül egy feszes és végig izgalmas film, ami csak azért hagy hiányérzetet, mert jóval több is lehetett volna belőle. 70/100
Supernaturalmovies: Desierto
Hogy az ifjabbik Cuarón az apja nyomdokaiba tud-e majd lépni, az még a jövő zenéje, de soha rosszabb bemutatkozást. 7/10

A film összes jelenetét a szabadban forgatták.

Jeffrey Dean Morgan és Lew Temple a The Walking Deadben játszott együtt először.

Gael García Bernal és Marco Pérez a Korcs szerelmekben is együtt játszott.