Syracuse   2020. 03. 28.

A szokásos View Askewniverse hozza a Chasing Amy, de szerintem ez az egyik leggyengébb darabja. Azért a Jay and Silent Bob Rebootnál jobb lett.

ArpiHajdu és Réci   2018. 07. 18.

A drámaisággal való próbálkozás

Kevin Smith ezen filmjének többször futottam neki, s bár jól indul, a végére a felesleges érzelgősség ront az összképen, így az író-rendező esetében először beszélhetek csalódásról. Pedig az alap nem lenne rossz: Smith megpróbál a párkapcsolatokról, ... teljes kritika»

MMcFly2015   2019. 09. 02.

Kevin Smith univerzuma bővült, de valahogy itt a komolyabb, romantikus vonal nem működik annyira, mint a korábbi agymenések... Jay és Néma Bob filmek között emlegetik, de a két figura kb. 3 perc erejéig szerepel benne. Ben Afleck szirupos szerelmi tö... több»

edessszilvia   2017. 11. 05.

A nagyon jó szereposztásnak és dranmaturgiának köszönhetően klassz a film, magával ragad és minden percében leköt, izgalmas, fordulatokban gazdag és meglepő vég.

doffy_joka   2015. 08. 16.

Egy összességében hatásos film, kellemesen csalódtam a filmben. Sose néztem volna meg hasonlót mégis hihetetlen élményt nyújtott. Többször is láttam és bátran mondhatom, aki kedveli, ezt a stílust nyugodtan megnézheti.

Evok1909   2018. 03. 11.

Számomra 5 csillagos a film. Nyilván ebben is van egy nagyadag elfogultság, de egyébként is szerelmese vagyok ennek a korszaknak és ennek a világnak.

tomvétsz   2016. 06. 22.

Ez egy nagyon jól sikerült komédia, Kevin Smith képes volt meghaladni önmagát, és a bugyutának mondható vígjátékok után egy hajszállal komolyabbnak mondható romantikus komédiát alkotott. A szereposztás jó, ez a csapat már bizonyított együtt korábban.... több»

Joey Lauren Adams

Kevin Smith a film főbb karaktereit (Holdent, Bankyt és Alyssát) úgy alkotta meg, hogy a forgatókönyv írás közben az őket alakító színészek, vagyis Ben Affleck, Jason Lee és Joey Lauren Adams lebegtek a szemei előtt.

A film költségvetése mindössze 250 ezer dollár volt. Összehasonlításképp: Kevin Smith előző filmje, a Shop-show 6 milliós büdzséből készült, vagyis 24-szer annyi, mint jelen film esetében.

Kevin Smith egy podcastben úgy nyilatkozott, hogy mindössze két szavazaton múlt, hogy a Comic strip - Képtelen képregényt forgatókönyvét jelöljék a Legjobb eredeti forgatókönyv Oscar-díjra.

Joey Lauren Adams a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díjára.

Ben Affleck és Matt Damon 4. közös filmje.

Ez Quentin Tarantino kedvenc filmje 1997-ből.

(ps)

Kevin Smith-t a film megírására Joey Lauren Adams-szel való kapcsolata ihlette.

(ps)

A főhősök képregénye, a "Baby Dave" David Klein íróra, rendezőre és színészre utal, akit többek között a Shop-stop (1994) és a Shop-Show (1995) című filmekről ismerhetünk.

(ps)

Hooper dzsekijén a "The Black Man is God" (A fekete ember az Isten) felirat Dwight Ewell ötlete volt.

(ps)

Amikor Holden és Elyssa arról diskurálnak, hogy milyen volt New Jersey-ben felnőni, megemlítik a Eden Prairie Mall bevásárlóközpontot. Ez a bevásárlóközpont valójában nem is New Jersey-ben található, hanem Minnesotában, ahol a Shop-Show (1995) is játszódik.

(ps)

Kétségkívül egy értékes film, ugyanakkor csak nagyon ritkán kellemes - avagy ironikus módon éppen az ellenkezője annak, amit a direktor például a két Shop-stoppal létrehozott. több»