Coriolanus

harnas1207   2018. 11. 29.

Nem ismerem az alap művet, de nagyon tetszett a megoldás, hogy átvetítették modern formába. A Két főhős karaktere nagyon jó volt, és hiába volt látványosabb ez a megoldás, a mondanivaló átjött. Sőt még talán jobban meg is értettem. Azt viszont sajnálom, hogy ilyen vontatott, elvontabb stílusba forgatták el a filmet, mert így csak bizonyos szűk körben fogja megtalálni a nézőket.

baloghadyka   2015. 02. 03.

Olvastam, láttam, megnéztem - könyv, színház, film - több szempontból is mondhatom, hogy minden nézőpontból remek alkotás. Ezt nem csak azért állítom, mert volt szerencsém találkozni a szereplőkkel, alkotókkal. :)

Sir Ian McKellen elmondta Ralph Fiennes' Coriolanus alakítása a legjobb Shakespeare előadás, amit valaha filmen látott.

Ralph Fiennes korábban már alakította Coriolanus-t 2000-ben a londoni Almeida Theatre-ben.

Gerard Butler és Ralph Fiennes közti harcot két napon át vették fel.