Coriolanus

NGN   2019. 10. 20.

Üdv a modern korban!

Ralph Fiennes első rendezése nem kis vállalkozás, hiszen rögtön egy Shakespeare művet adaptált. Valószínűleg tetszettek neki kollégája, Kenneth Branagh feldolgozásai, tehát úgy gondolta, nosza rajta, rendezek egyet én is. Az alapötlet nem is rossz, h... teljes kritika»

harnas1207   2018. 11. 29.

Nem ismerem az alap művet, de nagyon tetszett a megoldás, hogy átvetítették modern formába. A Két főhős karaktere nagyon jó volt, és hiába volt látványosabb ez a megoldás, a mondanivaló átjött. Sőt még talán jobban meg is értettem. Azt viszont sajná... több»

baloghadyka   2015. 02. 03.

Olvastam, láttam, megnéztem - könyv, színház, film - több szempontból is mondhatom, hogy minden nézőpontból remek alkotás. Ezt nem csak azért állítom, mert volt szerencsém találkozni a szereplőkkel, alkotókkal. :)

Sir Ian McKellen elmondta Ralph Fiennes' Coriolanus alakítása a legjobb Shakespeare előadás, amit valaha filmen látott.

Ralph Fiennes korábban már alakította Coriolanus-t 2000-ben a londoni Almeida Theatre-ben.

Gerard Butler és Ralph Fiennes közti harcot két napon át vették fel.

Kathryn Bigelow azután döntötte el, hogy felajánlja Jessica Chastainnek a főszerepet A Bin Láden hajsza (2012) című filmben, miután Ralph Fiennes mutatott a rendezőnőnek egy nyers vágást a filmjéről.