Rendező: Ralph Fiennes
Forgatókönyvíró: John Logan, William Shakespeare
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 2011.02.14.

2018.11.29 harnas1207

Nem ismerem az alap művet, de nagyon tetszett a megoldás, hogy átvetítették modern formába. A Két főhős karaktere nagyon jó volt, és hiába volt látványosabb ez a megoldás, a mondanivaló átjött. Sőt még talán jobban meg is értettem. Azt viszont sajná... Több

2015.02.03 baloghadyka

Olvastam, láttam, megnéztem - könyv, színház, film - több szempontból is mondhatom, hogy minden nézőpontból remek alkotás. Ezt nem csak azért állítom, mert volt szerencsém találkozni a szereplőkkel, alkotókkal. :)

Sir Ian McKellen elmondta Ralph Fiennes' Coriolanus alakítása a legjobb Shakespeare előadás, amit valaha filmen látott. Szerző: dulkap

Ralph Fiennes korábban már alakította Coriolanus-t 2000-ben a londoni Almeida Theatre-ben.Szerző: dulkap

Gerard Butler és Ralph Fiennes közti harcot két napon át vették fel. Szerző: dulkap

Kathryn Bigelow azután döntötte el, hogy felajánlja Jessica Chastainnek a főszerepet A Bin Láden hajsza (2012) című filmben, miután Ralph Fiennes mutatott a rendezőnőnek egy nyers vágást a filmjéről.Szerző: dulkap