Dinosaur
Dínó

Aladár egy fiatal kis dínó, aki messzire kerül a szüleitől, és a lemurok között éli békés életét, egészen addig, ameddig egy meteorzápor következtében elszabadul a káosz. A terület, melyen élnek alkalmatlanná válik arra, hogy ott maradjanak, egyre többen hagyják el az egykor harmonikus… Több

Premier (HU): 2000.06.15. | Disney+ (2022.06.14.)

2022.12.28 Timon

Cretaceous Park, avagy 65 millió évvel ezelőtt

Nagyon lekötött a film. Több mint két évtizeddel a háta mögött valahogy megragadóbb volt a puszta látványvilága is, szerintem sokkal több alkotói lélek van benne, mint a mai blockbusterekben. Nézése közben az volt a benyomásom, hogy az akkor újfajta animációját a Jurassic Park forradalmi technológiája inspirálhatta. Majd szépen felhasználták, és erős, érzelmes mese lett belőle. Nem túlzás azt mondanom, hogy örökzöld klasszikus. 10/10

2019.12.16 Artemisia

Egységben az erő

Ahhoz képest, hogy Disney-rajzfilm elég átlagos színvonalat hoz. Bár maga a történet üzenet pozitív, a szeretet, a ragaszkodás, a kitartás, és összefogás, egység fontosságát és életmentő eszményiségét hangsúlyozza, magán a cselekményen viszonylag sokat unatkoztam, többet mint kellett volna. A történet és Arthur karaktere több ponton kiszámitható, ahogy a nagyobb akadályok és bonyodalmak megoldása is, pl.a vérszomjas T-Rexeket, akik, ahogy Arthur ki is mondja, egyesével megtizedelné őket - úgy riasztják el, hogy a gyengébb, zömében növényevő dinoszauruszok összefognak, és egyszerre mennek nekik. Vagy a zöldellő új élőhelytől elválasztó kőrakást úgy bontják le, hogy besegítenek, az öreg, beteg dinoszauruszok, akiket Arthur nélkül sorsára hagyott volna a csorda. Szép üzenet, szép jelenetek, és Arthur szép, eszményi karakter, csak nagyon kiszámítható és sablonos. Gyerekként persze biztosan megkönnyeztem volna a törtenetet, de így felnőtt fejjel kicsit kritikusabban állok hozzá.

2017.07.29 Orosz István

Én nagyon szerettem gyerekkoromban, és most is. Szerintem öt csillagot simán megér, jó a történet az animáció, tegyük hozzá majdnem 20 éves rajzfilm, és az animáci megállná akár ma is a helyét.

2021.06.13 Kósa Bence

A kedvenc dínós mesém. Szerintem az egyik legjobb Disney alkotás. Az árva Aladár történetét mutatja meg a film, akiből egy igazi vezér lesz. Ha szereted az őslényeket, hogy tudnád kihagyni?

2019.08.02 Ms. Akárki

Imádom. Gyönyörű mese. A dinoszauruszok amúgy is nagyon a szívem csücskei. Édes történet egy dínóról akit véletlenek folytán majmok nevelnek fel egy külön szigeten. Ám a meteor az egyszerű és gyönyörű életükbe beleszól. A kötelező szerelmi szál sem maradhatott el hálisten. Mindenképpen érdemes megnézni.

2000-ben a 5. legtöbb bevételt hozó film volt.Szerző: mamiéstöti2

Eredetileg sötét hangvitelű, erőszakos némafilmnek tervezték, ám mindössze a film kezdőjelenete őrizte meg ezt az elképzelést.Szerző: dulkap