A róka és a kutya

A róka és a kutya

The Fox and the Hound
zsani

A film egy különös barátság történetét meséli el. Tod, egy kis róka, aki elvesztette a szüleit. A sors egy vadászkutya-kölyökkel, Copperrel hozza össze, majd vidám kalandok során át igaz barátságot kötnek. A kutya azonban lassan megtanulja gazdájától, hogy az ő feladata… Több

Premier (HU): 2007.09.17. | Disney+ (2022.06.14.)

2019.08.02 Ms. Akárki

Édes mese egy különös és egyben gyönyörű kis barátságról. Színes és pörgős kissé régebbi disney mese. Egyik kedvencem. Gyönyörű tanulságos mese a kitartásról, függetlenségről és megtanít, hogy ne legyünk előítéletesek. Felnőtteknek és gyerekeknek is remek választás.

2018.02.11 zsani

Nekem nagyon tetszett ez a mese. Ez még egyike a legszebb Disney-meséknek, mely úgyis remekül megállta volna a helyét, ha nem beszéltek volna benne az állatok. Annyira jól megrajzolták a karaktereket, hogy a tekintetekről is simán leolvasható az, hogy mit is gondolnak.

2015.07.26 one1970

Egész jó kis rajzfilm volt és ha van belőle 2. rész akkor szerintem azt is megnézzük majd, mert ez nagyon nagyon tetszett :) Szerintem cuki a kutyus benne, tanító jellege is van :)

2015.08.21 Moria99

A spéci effektek ebben a filmben is nagyon jók, vagyis a látványvilága igazán jó. Zene tökéletes és a színészek is nagyon szépen hozzák a tőlük elvárt karaktereket. Nem kellett csalódjak

2016.08.07 Kardos

Rendkívül aranyos régi Disney mese ez. Kár hogy nem lett olyan ismert mint például A kis hableány. Legalább olyan jó ez a mese is. A barátság erejéről és a kitartásról szól ami a legfontosabb a kisgyermekek számára szerintem. Nagyon szerethető az egész mese.

A 7. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1981-ben. Szerző: dulkap