Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Pocahontas (1995)

Pocahontas

Jackynee   2019. 10. 24.

Igen jól bemutatja a nagy felfedezők korának éveit. A történet egy kicsit hasonlít a Rómeó és Júliára, csak itt a két család esetünkben az agresszív felfedezők és a őslakosok, és egy szerelmes pár John Smith és Pocahontas. Persze, mivel családi film,... több»

indingo   2018. 04. 26.

A mesekönyv első 10 oldalát vagy százszor olvastam már mert az unokahúgom mindig azt kéri és mindig elölről kell kezdeni. A története olyan szokásos Disney mese.

ArpiHajdu és Réci   2017. 02. 25.

Örökérvényű tanulság, érdekes téma

Egy örök kedvenc, amit jól esik újra és újra feleleveníteni. Egy olyan témát dolgoz fel, amely alapvetően érdekli az embereket és számos örökérvényű tanulsággal tud szolgálni. Hogyan fér meg egymás mellett telepes és bennszülött, hogyan lehet tanulni... teljes kritika»

dailyfilmsan   2019. 01. 25.

Nem sok igazság szorult ebbe a rjazfilmbe ha a történeti tényeket nézzük, viszont annál gyönyörűbb. Nem csoda hiszen a Disney fő projektje volt 1995-ben. A dalok csodásak a kedvenc Disney dalom ebben a rajzfilmben van. Kimunkáltsága remek és valamifé... több»

Szilonka   2017. 10. 17.

Nagyon szép mese, remek a hangulata és a története sem az a bugyuta gyerek mese. tetszettek a jól elhelyezett dalocskák és a kis mosómedve nagyon cuki.

Ms. Akárki   2019. 07. 29.

Klasszikus és remek disney romantikus mese. Szívesen újranézem mind a mai napig akármikor. Érzelmes, megható és egyben szomorkás történet is mert nem maradhattak együtt. A zenéje főleg magyarul gyönyörű.

harnas1207   2018. 12. 06.

hiánypótlás volt a mese megnézése, illet, hiszen a történetét ismerem, de sose láttam még. Kedves és aranyos rajzfilm, inkább ilyet kellene nézniük a mai gyerekeknek. A mosómedve bohóckodásai tetszettek a legjobban.

Pocahontas neve a póheten törzy nyelvén "kis ledér"-t jelent.

Pocahontas a mesében 18 éves. A valóságban azonban ennél fiatalabb volt, amikor először találkozott John Smith-el. (A kutatások szerint csupán 12 éves volt, míg a férfi 27, így nehezen alakulhatott volna ki köztük a valóságban szerelmi szál).

1995-ben a 5. legtöbb bevételt hozó film volt.

A Savages című dal nem gyerekeknek való szöveggel bírt, ezért át kellett írni, de a filmzene albumra az eredetit tették fel.

A fotósorozathoz a ruhákat az eredeti animátorok rajzolták, és olyan híres divattervezők tervezték, mint Gianni Versacce vagy Anna Sui.