Pocahontas

Pocahontas

Pocahontas neve a póheten törzy nyelvén "kis ledér"-t jelent.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Pocahontas a mesében 18 éves. A valóságban azonban ennél fiatalabb volt, amikor először találkozott John Smith-el. (A kutatások szerint csupán 12 éves volt, míg a férfi 27, így nehezen alakulhatott volna ki köztük a valóságban szerelmi szál).Szerző: ArpiHajdu és Réci

1995-ben a 5. legtöbb bevételt hozó film volt.Szerző: mamiéstöti2

A Savages című dal nem gyerekeknek való szöveggel bírt, ezért át kellett írni, de a filmzene albumra az eredetit tették fel.Szerző: mamiéstöti2

A fotósorozathoz a ruhákat az eredeti animátorok rajzolták, és olyan híres divattervezők tervezték, mint Gianni Versacce vagy Anna Sui.Szerző: mamiéstöti2

Pocahontasról még egy fotósorozat is készült egy magazinban 1995-ben a Harpers Bazaar-ban.Szerző: mamiéstöti2

Chrisitan Bale a mesében Thomas hangja volt, Terrence Malick produkciójában pedig ő játszotta John Rolfe-tSzerző: mamiéstöti2

Terrence Malick filmjében Irene Bedard játszotta Pocahontas anyját.Szerző: mamiéstöti2

2005-ben Terrence Malick készített egy élőszereplős adaptációt a meséből.Szerző: mamiéstöti2

Csak Pocahontas kialakításában 55 animátor vett részt.Szerző: mamiéstöti2

A film animátorai úgy vélik, ez volt az egyik legnehezebb feladatuk, de büszkék a végeredményre, és úgy gondolták megérte, mert nagyon valósághű történetet kaptunk.Szerző: mamiéstöti2

Több, mint százezer ember ment el a világpremiert megtekinteni, amivel még ma is tartja a Pocahontas a világrekordot.Szerző: mamiéstöti2

A Central Parkban volt a világpremier New Yorkban 1995 június 10.-én. Szerző: mamiéstöti2