indingo   2018. 04. 26.

Édesanyám kedvenc meséje, úgyhogy éni vagy egy tucatszor láttam vele. A története eléggé kiszámítható, de melyik mese nem az. Látványban szép és a zenék is dallamosak.

Deku   2017. 07. 18.

Nagyon érzelmes, szép és kellemes történet lett. Amelyben csak úgy özönlenek a szebbnél szebb dalok. Ezer éve nem láttam már, de mai napig simán nézhető és élvezhető.

MP170506   2017. 07. 10.

Megindító, gyönyörű történet, szép dalokkal. Egyik kedvenc rajzfilmem, kiváló alkotás lett. Többször nézhető!

Szilonka   2017. 10. 17.

Anyukám kedvenc meséje. Helyes a története, szépek a figurák, karakteresek a szereplők és kellemes dalok csendülnek fel benne. Úristen már 20 éves a mese.

hackerjulcsi   2018. 03. 21.

Ebből a meséből minden megmaradt gyerekkoromból - ami nem véletlen. Nagyon tetszik, hogy az orosz kultúrát beviszi a filmben és Rasputyin alakja is nagyon karakteres és hatásos a mesefilmben. A táncos báli jelenet meg elbűvölő. 5*

A mexikói popsztár, Thália énekelte a Journey to the past (Vár a múlt) című dalt a rajzfilm spanyol verziójában.

(ArpiHajdu és Réci )

Glenn Walker Harris Jr., aki John Cusack (Dimiti) fiatalkori énjének kölcsönözte a hangját a Mondhatsz bármit című filmben Cusack unokaöccsét alakítja.

(ArpiHajdu és Réci )

Bernadette Peters nem volt megelégedve a karaktere kinézetével. Peters ugyanis egy igen fitt és csinos színésznő, a filmbéli szerepe, Sophie pedig teltkarcsú.