Ne nézz fel!

Don't Look Up

2022.01.12 himi85

Majdnem tökéletes társadalmi szatíra sztárparádéval

Ez a film non-stop kifigurázása a mai társadalmi jelenségeknek: manipulatív gagyi tévéműsor, érdekkapcsolatok mindenhol, ostoba celeb magánéleti problémák a médiában tálalva, a katasztrófát kihasználó nyereséghajhászás a köbön, öncélú politikai vezetés, elszállt diktatórikus megatechguru stb. Mindezen alapokra olyan viccesen szatirikus helyzeteket húz fel a film, melyek az emberi hülyeség legmélyebb bugyraiból táplálkoznak. A párbeszédek ütősek, a sztori feszes, hamar és unalommentesen eltelik a 140 perc. A színészek mind nem megszokott karaktereket hoznak, méghozzá parádésan. Bár végig nevetünk, belül nem kicsit félünk is: minden helyzethez mintha láttunk volna már hasonlót a való életben is. Egy világvégehelyzetben vajon így reagálnának az emberek? Hát sajnos erősen elképzelhető. A meteor metaforája kiemeli korunk nagy kérdéseit, klímakatasztrófa, Covid, mindezek tagadása - a fő konfliktus sok mindennel párhuzamba állítható. Egyedül a végére gurult csak el a gyógyszer, az utolsó fél órában sajnos a sok túltolt agyatlan poén megtöri az addigi tökéletes egyensúlyt. Mindezek ellenére nagyon jó film, sodró lendületű, tele sztárokkal, nagyon erős, tűpontos társadalomkritikával. 8/10

2024.01.11 Majorkas

Még mindig aktuális

Sajnos túl realisztikus kórkép a társadalomról, és ettől zseniális ez a film. Tükröt mutat, meteorit méretben.

2021.12.27 HannaK

Nem látjuk a fától az erdőt

És tényleg. Már ott van a fejünk felett, de akkor se hisszük el. Sajnos nagyon igaz, amit prezentál a film.

2021.12.24 Sebes Gábor

Én másként látom

Ahogy már a netes életemben előfordult, sok dolgot másként látok, mint a többiek. Persze, a vélemény nagy dolog. Szóval ez egy elsőrangú társadalomkritikai film. Kétségtelen, aki echte katasztrófafilmet akar, ne ezt nézze. Megjeleníti a politikai akaratot, az intoleránsan és - bizonyos populárisok miatt - hibásan viselkedő, ámde az eseményeket jól látó és prognosztizáló szakembereket, akiknek semmilyen szavuk nincs a történelem alakításában. Karikírozva, de behozza a pénzéhséget, annak befolyásoló hatását, a butaságot, a tömegkommunikáció olcsó és bénító hatását. Jól mutatja az emberi befolyásolhatóságot, butaságot, magukra ébredést - szóval ebben a filmben több van, mint a történet, mindenki gondoljon, amire akar. A színészi játékok elsőrangúak, a képek fájdalmasak - aki mindezt be tudja fogadni, pláne karácsonykor, annak ajánlom. Szerintem hibátlan.

2023.03.06 De Matt

Az emberek nem is néznek fel

Nagyon jó az alapötlet és fontos a film üzenete, ugyanakkor kitűnő a színészgárda. Azért csak négy csillagos, mert a filmnek azért vannak hiányosságai. Visszatérve a lényegre, a film nagyszerűen bemutatja azt a szellemi és morális igénytelenséget, amely most a világ nagy részét jellemzi. A tömegeket nem érdeklik az élet igazán fontos kérdései, a zombik csak fogyasztanak és a harmadrendű celebek életét csodálják. Nincs szükségük az igazságra, és nem is hajlandók ezzel szembesülni. Az elit pedig magasról tesz mindenre és mindenkire. Ezek után mit lehet várni meg elvárni?

2021.12.24 G.Noir

Az előzetes alapján nem igazán tudtam, mire számítsak, de a film nagyon hamar bizonyított. Zseniális társadalomkritika, nagyon szépen egyensúlyoz a dráma és a vígjáték között. Egyértelműen a klímakatasztrófához való hozzáállást parodizálja ki, pontos... Több

2021.12.24 Cadiz05

Tele klisékkel, az aktuális politikával fűszerezve

Egy nagyszerű filmhez három nagyon fontos dolog szükséges. Jó forgatókönyv, zseniális rendezés és kiváló színészek. Ebben a filmben tényleg jó a szereplőgárda, de mit ér az egész, ha a többi feltétel színvonala siralmasra sikeredett? Olyan netflixes C kategóriás. Nem túl hangosra állítva a tévét, kanapén bealvásra még jó lehet.

2022.01.25 acura steve

Ez egy szatíra, vagyis társadalomkritika. Abban viszont jó, hogy legalább nem repkednek benne Marvel- meg DC-agyrémek!

2021.12.25 Zoltán383985

Megnéztem a filmet. Nagyon jó! DiCaprio filmjeit mindig is szívesen nézem. Nagyon jók a közeli, rövid képek. Főleg az elnökkel való találkozáskor. És végre nem egy világvégefilm, ami happy enddel végződik. Már akinek... Nagyon jól megmutatja a mai társadalmat gazdag-szegény vonalon. Hiszek benne, nem hiszek...

2022.07.16 Murphyyy

Nehéz helyzetben vagyok. Értem én, hogy ezt így még senki nem mesélte el, és egy újabb világvége dokumentumfilm senkit sem érdekelt volna. Azt is támogatom, hogy ennyi név vett ebben részt. Azt is támogatom, hogy megvalósult. Viszont a saját vélemény... Több

2022.02.01 Kazydo

Görbetükör

Maga a film nem nagy durranás, de a mondanivalója annál inkább lényeges. Aki szereti a happy endeket, az bele se kezdjen, mert ez a film a való életet hivatott bemutatni. Az emberi butaság, a hatalomvágy, a média lebutító mivolta mind-mind jól jellemzi az emberiség jövendőbeli bukásának okait. Lehet, hogy nem egy meteor fogja okozni a vesztét az embernek, inkább saját magát fogja elpusztítani, a film lényege is ez szerintem. Leonardo DiCaprio kissé bárgyú szerepet kapott benne, de ő ezt is jól tudja hozni.

2023.11.05 puszpang

Nocsak.

Meglepően használható filmet sikerült itt összehozni. Erős társadalmi kórképet ad. Ebben van egy kis átszólás a Holnapoliszba - Hugh Laurie monológjában, ahol a társadalomról értekezik. Jó rendezés.

2022.02.07 roben2112

Egy elég nagy görbetükör

Nehezen indultam neki. Csak DiCaprio és a szereposztás miatt adtam neki egy esélyt - és nem bántam meg. Egy hatalmas görbetükör a mai társadalomra nézve, kicsit vicces és ironikus köntösben. Végig lekökött és érdekelt, mi lesz ennek az egésznek a vége. Ajánlom mindenkinek, nem fog benne csalódni.

2021.12.24 Mark89

Az igazat mondd, ne csak a valódit

Nyilvánvaló, hogy a zöldügyek mellett köztudottan elkötelezett Leonardo DiCaprio főszereplésével készült Ne nézz fel! több mint egy olyan allegória, ahol az üstökös becsapódása a valós élet klímakatasztrófájának feleltethető meg. Sokkal átfogóbb para... Teljes kritika