A hasonmás
Légy a nap kommentelője, és NYERJ mozijegyet minden nap! Tudj meg többet itt!

szksz   2019. 12. 29.

Dosztojevszkij jobban megírta.

Nemrégen láttam az eredeti mű magyar tv film feldolgozását. Az szerintem pont annyit adott, amennyit a könyv megkövetelt. Ez a 2013-as feldolgozás többet akart beletenni, mint amennyit a mű elbírt. Annyi mindenesetre igaz, hogy a környezet, az alaphelyzet és az események hasonlóak. Mégis, ezt a modern környezetbe áthelyezett adaptációt kevésbé érzem hitelesnek.

indingo   2019. 08. 17.

Nagyon vártam a filmet, Jesse Eisenberg , az egyik kedvencem és Mia Wasikowska is egy figyelemre méltó színésznő. Nos a film nagyon száraz és unalmas, a története gyenge.

kevelin   2018. 03. 03.

Talán két éve láttam de már nem is emlékszem miről szólt. Azt tudom, hogy már amikor néztem sem igazán tetszett de úgy voltam vele, ha már elindítottam végignézem. Na, ti ne essetek ebbe a hibába.

pisti18   2015. 08. 26.

Aki olvasta Dosztojevszkijt és látta a Harcosok klubját és látta a Brazilt és mindegyik tetszett neki, annak ez is bejöhet, viszont semmi újat nem fog találni benne. Megfontolandó film,különben csak időpazarlás. 10/6

kabel   2015. 07. 27.

Egyike azon kevés filmeknek, melynek sikerült elvonatkoztatni a tipikus hollywoodi filmkészítéstől. A film minden szinten egy Terry Gilliam műre hajaz, de végig érdekes marad, és a szarkasztikus, bürokrata humorával még elgondolkodtató is.

Mia Wasikowska

A film Dosztojevszkij egy regényén alapszik.