Ne nézz fel!

Don't Look Up

Artsomnia
2021/12/30

Úgy gondolom, hogy a Ne nézz fel! az év egyik legfontosabb és legaktuálisabb alkotása lett. Ehhez tudni kell befogadni ezt a stílust, ám ha a külsőségek és poénok mögé néz az ember, nagyon fontos témákat fedezhet fel. Egy igazi eseményfilm, mely méltó búcsúztatója az évnek. Több

Revizoronline.com
2021/12/30

SÍRVA VIGADUNK
Mi időben felküldenénk Bruce Willist, és nem egy rasszista hólyagra bíznánk a dolgot. Pedig dehogynem. McKay filmje azon kevés vígjátékok egyike, amelyen inkább sírni érdemes, megkönnyezni saját leépülésünket. Több

Art7.hu
2022/01/06

Harcban a valósággal
A Ne nézz fel! persze ettől még nem mindig okosabb a nap, mint nap szembejövő internetes humornál, vontatottabb középrészében már a gúny is öncélúbbnak hat, de végül gyönyörűen összeáll, hogy miért is van szükségünk arra (ráadásul éppen karácsonykor, a szeretteink társaságában), hogy világunk szörnyű állapotán kacagjunk egyet. Mert elképzelhető, hogy nem is a nevetés a lényeg. Több

Roboraptor
2022/01/08

Adam McKay legutóbbi rendezése lehet az a film, ami a legszerencsésebb helyzetben találta magát azzal, hogy egyenesen a Netflixre került. A karácsonyi bemutatóval pedig pláne. Több

KULTer.hu
2022/02/21

Világvége show
Mostanság a Föld mellett elsuhanó aszteroida miatt ismét porondon van a katasztrófafilmek egyik kedvelt kérdése, hogy mit tenne az emberiség, ha valóban ütközési pályára kerülne egy űrbéli égitest. Adam McKay legújabb szatírája kiábrándító választ ad erre. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!