Ne nézz fel!

Jonah Hill
Scott Mescudi
Ariana Grande
Leonardo DiCaprio

Két csillagász története, akiknek óriási médiaturnén kell részt venniük, hogy figyelmeztessék az emberiséget egy közeledő üstökösre, amely elpusztíthatja a Földet.

(hp)

Rendező: Adam McKay
Forgatókönyvíró: Adam McKay, David Sirota
Premier: 2021 | Netflix (2021.12.24.)

2024.04.08 Tomipapi

Engem nagyon idegesített az a hiszti, amit Leonardo DiCaprio előadott. Szerintem túljátszotta a szerepet. Bár az egész filmre jellemző volt, hogy nagyon szélsőségesen mutatta be a karaktereket.

2022.01.08 SScreambomb

a nap véleménye

Ne higgy a hype-nak!

A Ne nézz fel! alapötlete, hogy egy hatalmas meteor halad a Föld felé, amit metaforaként lehet értelmezni a Covidra vagy akár a globális felmelegedésre is. A film megmutatja, hogy a korrupció és az erővágy hogyan torzítja az emberek percepcióját, és ... Teljes kritika

2021.12.25 HE7EDIK

Az év filmje

A Netflix ezzel a társadalmi kórképpel olyat tett le az asztalra, amit eddig még megkarcolnia sem sikerült. Annyi mondanivalója van, hogy felsorolni is nehéz: az elit hozzáállása a dolgokhoz, a politika agymosása, a hírnév negatív hatásai, a média gyomorforgató tevékenysége, a kisember elnyomása, az emberi hülyeség korlátlansága. Mikor a végén landolnak a másik bolygón, az pedig fel is teszi a koronát erre a zseniális alkotásra. A Hetediken kívül még nem láttam olyan filmet, ami ennyire komplexen mutatta volna be ezt a civilizációnak nevezett sz*rkupacot. Minden elismerésem az alkotóknak!

2021.12.24 Harper

Szatirikus világvégefilm DiCaprióval

Épp karácsonykor, december 24-én láttam az Adam McKay rendezte Ne nézz fel! című szatirikus világvége-vígjátékot DiCaprio és Jennifer Lawrence főszereplésével, és ünnep ide vagy oda, azonnal klaviatúrát ragadtam (saját blogomon [a Harperen], majd itt... Teljes kritika

2021.12.27 hp

Ez a film alapvetően nagyon rendben volt, de biztos vagyok benne, hogy nem vonul be a kultikus szatírák közé, és ennek egy oka van: elkésett úgy 5-10 évvel. Nem tud annyira maró lenni az, amiről szól, mivel ezt a fikciót átéltük, átéljük a valóságban... Több

Randall utolsó mondatát ("Azt kell, hogy mondjam, hogy nekünk tényleg... nekünk tényleg megvolt mindenünk, nem igaz? Mármint, ha belegondolunk.") Leonardo DiCaprio improvizálta.Szerző: Bence377940

A stáblista közben és után is van egy jelenet.Szerző: Bence377940

Jennifer Lawrence a legtöbb jelenetét egy törött foggal vette fel, és a Covid-19 világjárvány következtében bevezetett korlátozások eredményeképp nem tudta helyrehozatni. A hiányzó fogat az utómunkálatok során pótolták.Szerző: Bence377940

Bár a stáblistán nem szerepel, Chris Evans is feltűnt a filmben egy Devin Peters nevű hollywoodi színész szerepében (1 óra 40 percnél) egy rövid bejátszás erejéig.Szerző: hp

Adam McKay eredetileg azt tervezte, hogy Paramount Pictures égisze alatt készíti el a filmet, mielőtt a Netflix 2020 áprilisában megszerezte volna. Szerző: hp

(2021. 12. 30.)
SÍRVA VIGADUNK
Mi időben felküldenénk Bruce Willist, és nem egy rasszista hólyagra bíznánk a dolgot. Pedig dehogynem. McKay filmje azon kevés vígjátékok egyike, amelyen inkább sírni érdemes, megkönnyezni saját leépülésünket. Több

(2022. 01. 08.)
Adam McKay legutóbbi rendezése lehet az a film, ami a legszerencsésebb helyzetben találta magát azzal, hogy egyenesen a Netflixre került. A karácsonyi bemutatóval pedig pláne. Több

(2022. 01. 06.)
Harcban a valósággal
A Ne nézz fel! persze ettől még nem mindig okosabb a nap, mint nap szembejövő internetes humornál, vontatottabb középrészében már a gúny is öncélúbbnak hat, de végül gyönyörűen összeáll, hogy miért is van szükségünk arra (ráadásul éppen karácsonykor, a szeretteink társaságában), hogy világunk szörnyű állapotán kacagjunk egyet. Mert elképzelhető, ho... Több

(2021. 12. 30.)
Úgy gondolom, hogy a Ne nézz fel! az év egyik legfontosabb és legaktuálisabb alkotása lett. Ehhez tudni kell befogadni ezt a stílust, ám ha a külsőségek és poénok mögé néz az ember, nagyon fontos témákat fedezhet fel. Egy igazi eseményfilm, mely méltó búcsúztatója az évnek. Több

(2022. 02. 21.)
Világvége show
Mostanság a Föld mellett elsuhanó aszteroida miatt ismét porondon van a katasztrófafilmek egyik kedvelt kérdése, hogy mit tenne az emberiség, ha valóban ütközési pályára kerülne egy űrbéli égitest. Adam McKay legújabb szatírája kiábrándító választ ad erre. Több