Lélekvihar

Lélekvihar

Dveselu putenis

Az első világháborúban járunk, 1916-ban. A lett területeken a németek offenzív hadműveletet folytatnak az orosz cári csapatok ellen. A Vanags család férfi tagjai, miután a németek lelőtték a gyermekek anyját, önkéntesen bevonulnak a cári hadseregbe, ahol szembesülnek a háború poklával,… Több

Forgatókönyvíró: Boris Frumin
Ország: Lettország
Premier: 2019.11.08. | HBO Max (2021.01.02.)

2024.03.02 btpro

A háború kegyetlen! Ezt a filmet pedig jól megcsinálták, nem tudok mást mondani.

2021.01.17 elekm90

Erős háborús film, bár szerintem azért túlzott a hype, ami körülveszi, mesterműnek semmiképp sem mondanám. Az operatőri munka remek, és pár jelenet valóban ütött (pl. a ködben bolyongás és a havas ostrom). Nekem a főszereplő kis srác nem volt túl meggyőző, de idővel meg tudtam szokni.

2021.01.09 zoltyah

Őszinte film az első világháború pokláról

Addig, amíg nem láttam a filmet, kételyeim voltak, de a film befejeztével kijelenthetem, az utóbbi évek legjobb háborús filmjeinek egyike véleményem szerint. Giccsmentes, emberi és őszinte. Lettek tudnak, amit már amcsik nem.

2023.09.04 Tibor397141

Ritka ebből a nézőpontból nézni az első világháborút. Nehéz történelem az övék is, túlélni azt az öt évet... Nem csodálom, hogy a katonák évekig nem meséltek az élményeikről. Nagyon jó film, kiváló kép, hang társul hozzá. Lebilincselt minden pillanata.

A film összbevétele 8 750 dollár volt (imdb.com).