Éger

Károly és Zsolt azóta ismerik egymást, amióta az eszüket tudják, és egyszerre voltak a legszorosabb barátok, ádáz riválisok és esküdt ellenségek. Egymás életének szerves részei voltak mindig is, osztoztak minden szomorú és vidám pillanatban. Miután befejezték az egyetemet és belevágtak a nagybetűs… Több

Forgatókönyvíró: Nagy Borús Levente
Premier (HU): 2023.11.23.
Forgalmazó: Vertigo
Péterffy Borbála
Csenge Szilágyi
Kálid Artúr

KULCSSZAVAK

2023.11.24 ofszet

Határozottan egy nagyon erőteljes film, amit jó, ha hagy az ember "beömleni". Engem teljesen megragadott.

2023.11.23 Tamás

Nálam az alakítások voltak azok, amik teljesen elvittek magukkal. Szerintem nagyon erőteljes történet, amit biztos, hogy még meg fogok nézni.

A film 1 085 460 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 848 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film zenéjét az a Víg Mihály szerezte, aki Tarr Béla alkotótársaként olyan legendás filmeken dolgozott, mint a Sátántangó, a Werckmeister harmóniák és A torinói ló.Szerző: hp

Az alkotás előzménye Nagy Zsolt egysnittes monológja, a Tantrum című kisjátékfilm volt.Szerző: hp

Ez a film az író-rendező Nagy Borús Levente játékfilmes debütálása.Szerző: hp

Az Éger lett a legjobb nagyjátékfilm a kecskeméti MetroPOLICE Filmfesztiválon.Szerző: hp

(2024. 01. 16.)
Sok alja ember sok beszéde
Az Éger tiszteletre méltó függetlenfilmes kísérlet, amely érdekfeszítő ötleteiből nem képes többet kihozni színpadra kívánkozó, kényelmetlenül maníros monodráma-füzérnél. Több