Egri csillagok

A Gárdonyi Géza klasszikus történelmi kalandregényén alapuló film az 1500-as évek Magyarországát idézi meg, amit a török dúl. Két kis gyermek, Bornemissza Gergely és Cecey Éva sorsa ekkor fonódik össze egy törökével, Jumurdzsákével, aki foglyul ejti őket, és rabszolgának adná el a gyerekeket.… Több

Forgatókönyvíró: Nemeskürty István
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2018.11.01.

2023.08.26 Ergit

Csak büszkék lehetünk erre a filmre! Ahogy anno Dobóék visszaverték a török sereget, ahogy Gárdonyi megírta, ahogy megfilmesítették, hatalmas dicsőség számunkra! Nagyon nagy kár, hogy más történelmi eseményt, amire méltán büszkék lehetünk, nem tettek filmre!

Kötelező olvasmány volt anno,azt is imádtam,és a film is katartikus élmény volt.Együtt éltem ,lélegeztem,a hős védőkkel,és szurkoltam Dobó kapitánynak.Bizony-bizony mi még ezen a filmen nőttünk fel.Jumurdzsáktól még igazándiból is féltem.Ragyogó magy... Több

2017.10.25 Deku

Végre valami ami tudott újdonsággal szolgálni és nem klisé halmazzal mint általában. Ez a film egy igazi ritkaság, amiben pozitívan kellett csalódjak mivel, hogy nem vártam tőle nagydolgot.

2021.11.24 stewie_griffin_2005

Átlagos magyar film, nem igazán időtálló. A harci jelenetek mai szemmel kissé viccesek, a film cselekményvezetése meg szerintem gyenge, a könyvhöz képest meg főleg. Túlságosan az egri harcra koncentrál, az előzményeit kevésbé mutatja. Aki mondjuk nem... Több

2016.02.14 doroffee

Van ennek a filmnek egy magmagyarázhatatlan bája, patinája. Nagyon jól hozta a könyv hangulatát, izgalmas volt, a képi világa pedig pont elég "patinás" volt.

Papírból és műanyagból készítették a kardokat és egyéb fegyvereket. A pajzsokat például a tojástartó készítéséhez használt anyagból, amit műanyagfóliával vontak be, így teljesen élethűnek tűntek és jóval könnyebbek is voltak.Szerző: stevepisti

A filmben látható állatoknak egy évvel korábban meg kellett tanítani a forgatási követelményeket, ugyanis nem voltak hozzászokva a kötött életvitelhez.Szerző: stevepisti

Az Egri vár másolatát először a Velencei tó közelében akarták megépíteni, de ez a terület nem felelt meg a rendező elképzeléseinek.Szerző: stevepisti

Az 1968-as, nagy sikerű film előtt 1923-ban Gárdonyi regényéből Fejős Pál a saját forgatókönyve alapján megrendezte némafilm formájában az Egri Csillagokat, de sajnos csúfos bukás lett.Szerző: stevepisti

A film részleteiben minden nap megtekinthető a Dobó István Vármúzeum Gótikus Püspöki Palotájának kiállítótermében.Szerző: harnas1207

(2017. 05. 21.)
Jó volt újra leckét kapni hősiességből, bátorságból, megdobbant a szív, dúltak az érzelmek, ezredjére sem múlt el a varázs, és ez így van jól. Örök darab.

9/10 Több