Egy kosaras naplója

The Basketball Diaries

2021.09.15 Cunning

A legjobb film, amit valaha láttam.

Scott Kalvert egy nyomasztó és drámai filmet csinált, de nekem annyira nem jött át. Van elég szenny és mocsok a világban, nem biztos, hogy a szabadidőmben is ezt kell néznem. Leonardo DiCaprio és Mark Wahlberg már megmutatta az oroszlánkörmeit, de ennyi.

2017.10.23 Deku

Rémes módon lett elrontva ez az amúgy egész jópofa kis film. Nagy kár érte pedig. Az első jó pár perc után sem tudtam magamhoz térni és szeretni a filmet. Ennek se eleje se vége.

2018.02.03 dailyfilmsan

A film címe egy beszélő cím tulajdonképpen nagy vonalakban elmondja mit várhatunk ettől a filmtől. "Egy kosaras naplója" - Egy gimis srác aki kosarazik narrál, bevezet minket naplóbejegyzései alapján abba hogyan lesz drogfüggő. Jim Carroll Író megí... Több

2016.01.22 szaka123

Iszonyatosan nyomasztó film. Jól bemutatja egy ember, jelen esetben egy gyerek, jellemfejlődését a drogok hatására. Kivetkőznek magukból, nem érdekli Őket a következmény, csak megszerezni a következő adagra valót, mindenáron... Leo mellett még Wahlberget emelném ki a gárdából, mindkettőn látszott már, hogy sokra vihetik.

2016.02.04 Adepto

Nagyon nyersen, valósághűen ábrázolja a film azt, hogy mit meg tesz az ember a drogokért és azok hatása alatt. Hova tud lesüllyedni és önmaga árnyéka, sőt rémképe lenni. A történet valóban egyszerű, de a színészi játék, a realisztikus ábrázolás és a ... Több

2016.11.21 Manfred

Kissé szakmai film, ami egyesek számára száraz lehet. Nem egy kalandfilm, sokkal inkább vannak dokumentumfilm jellegű vonásai. Nálam közepes kategória.

2016.01.27 Kandurbaba

Igazi realisztikus, keméy és szókimondó film, ami a valóságot mutatja be. Érdekesen közelíti meg a világot a főszereplő szemszögéből - és egészen beleélhetjük magunkat a sztroiba.

2020.04.11 Dóra7.6

A történelem tanárnőnk nézette meg velünk 11.-es korunkban, telitalálat volt az ötlet, az időzítés és a film is. Nagy hatással volt mindenkire, Leo már ezért az alakításáért Oscart érdemelt volna szinte. :)

2015.10.19 Sniper

A történet számomra nem volt elképesztően érdekes, talán csak annyiban, hogy igaz történet. Inkább a színészi játék fogott meg, elsősorban persze Leonardo DiCaprio, de a többiek is egész jók voltak szerintem.

2019.05.01 alkonyfeny

Meghatározó

Ez az egyik olyan film, amit bármikor meg tudok nézni. Meghatározó élmény, a teljes cselekmény bemutatása és ahogy a karakterek változnak.

2015.03.23 iaquino

Mellbevágó és nyers. Elképesztő drogos karrierfilm egy lehengerlő Leonardo DiCaprioval. Hasonló hatást talán csak a Rekviem egy álomért tudott belőlem kiváltani.

2015.02.11 pillacica7

Egyszerű történet mégis borzasztó jól tudták kivitelezni.. hatalmas oktató jellege van. Remek színészi alakítások. Kicsit lehangoló film, de nagyon tanulságos!

2015.09.01 OrSi

Jó film, Caprio már milyen fiatalon mekkorát alakított, szinte hihetetlen, mennyire tehetséges ez a gyerek, illetve most már férfi. Maga a történet is nagyon megfogott, szívesen elolvasnám a könyvet is.