Dühöngő bika (1980)

Raging Bull

Robert De Niro

elekm90   2021. 11. 19.

Tipikus Scorsese-narratíva a csúcsra feljutó, majd csúnyán elbukó főhőssel, nem egyszer vette elő ezt a témát (lásd Nagymenők, Casino, A Wall Street farkasa). Ezúttal mindezt nem nagyszabású gengsztersztoriba, hanem sportfilmbe ültetve láthatjuk, LaM... több»

Deku   2017. 11. 20.

Kár unalom alapján bepróbálni egy filmet de így tettem és rájöttem, hogy ez semmiképp nem az én világom. Ez a film elvből nem tetszett, se a háttértörténet se semmi.

bbozsi   2020. 08. 02.

Annyi a baja a nagyhatású filmeknek, hogy jóval később nézve minden részéről az az ember érzése, hogy ezt már látta. Ettől még jó és erős film, tetszik a biblikus áthallás, mégha picit erőltetettnek is hat nekem.

juhasz-david93   2016. 01. 26.

Minden idők legnagyobb sportfilmje. Kevés jó van, de ez egyenesen remekmű. De Niro alakítását talán fölösleges is külön kiemelni, annyira fergetes, hiteles.

Sabnock Sanatory   2019. 08. 26.

Scorsese egyenesen Robert De Niro-ra szabta ezt a fantasztikus sport témájú filmet. Drámaiság,és véres jelenetek. Hihetetlen nagy átmenetet ad mindenből a film.... A csúcson és a mélyben. Erősen ajánlott.

batukán   2015. 12. 30.

Ez a film minden szinten kiváló. De Niro alakítása tankönyvbe illő. A vágás és a párbeszédes részek engem a jóval későbbi Casinora emlékeztettek egy kicsit.

sonyxxx   2015. 06. 03.

Ez egy nagyon jó film volt, amit igazán Scorsese tett naggyá. Az, ahogy bemutatja a főszereplő átalakulását, túllépve a boxon, a kűzdelmet, a féltékenységet, a haragot, az erőszakot. Ezeket pedig elősegítette a kameramozgás, a gyors sebesség is. EZ a... több»

A film összbevétele 49 034 dollár volt (imdb.com).

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.

(Norbi)

Teljes egészében az USA-ban forgatták le, összesen 11 helyszínen.

1979. április 16 - december között zajlott le a forgatás.

Az USA-ban New York City, New York volt a világpremier helyszíne 1980. november 13-án.

A Rotten Tomatoes oldalán 97%-ot kapott 60 kritika alapján.