bbozsi   2020. 08. 02.

Annyi a baja a nagyhatású filmeknek, hogy jóval később nézve minden részéről az az ember érzése, hogy ezt már látta. Ettől még jó és erős film, tetszik a biblikus áthallás, mégha picit erőltetettnek is hat nekem.

juhasz-david93   2016. 01. 26.

Minden idők legnagyobb sportfilmje. Kevés jó van, de ez egyenesen remekmű. De Niro alakítását talán fölösleges is külön kiemelni, annyira fergetes, hiteles.

Deku   2017. 11. 20.

Kár unalom alapján bepróbálni egy filmet de így tettem és rájöttem, hogy ez semmiképp nem az én világom. Ez a film elvből nem tetszett, se a háttértörténet se semmi.

Sabnock Sanatory   2019. 08. 26.

Scorsese egyenesen Robert De Niro-ra szabta ezt a fantasztikus sport témájú filmet. Drámaiság,és véres jelenetek. Hihetetlen nagy átmenetet ad mindenből a film.... A csúcson és a mélyben. Erősen ajánlott.

batukán   2015. 12. 30.

Ez a film minden szinten kiváló. De Niro alakítása tankönyvbe illő. A vágás és a párbeszédes részek engem a jóval későbbi Casinora emlékeztettek egy kicsit.

sonyxxx   2015. 06. 03.

Ez egy nagyon jó film volt, amit igazán Scorsese tett naggyá. Az, ahogy bemutatja a főszereplő átalakulását, túllépve a boxon, a kűzdelmet, a féltékenységet, a haragot, az erőszakot. Ezeket pedig elősegítette a kameramozgás, a gyors sebesség is. EZ a... több»

Charvi30   2019. 10. 13.

Joe Pesci és Robert De Niro hatalmasat alakít, a rendezés zseniális, nagyon jó választás volt a fekete fehér színvilág is. Mondjuk nekem ez egyáltalán nem bokszoló film, hanem egy kisiklott ember élete, aki valahogy nem is tudott volna sikeres lenni. Szép és elgondolkodtató film.

Robert De Niro

A film összbevétele 49 034 dollár volt (imdb.com).

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.

(Norbi)

Teljes egészében az USA-ban forgatták le, összesen 11 helyszínen.

1979. április 16 - december között zajlott le a forgatás.

Az USA-ban New York City, New York volt a világpremier helyszíne 1980. november 13-án.

A Rotten Tomatoes oldalán 97%-ot kapott 60 kritika alapján.

Ez volt a 2. alkalom, hogy Mardik Martin írta egy Martin Scorsese rendezte film forgatókönyvét. Az első a New York, New York volt.

Két BAFTA-díjat nyert el a film: legjobb férfi mellékszereplő (Joe Pesci), legjobb vágás (Thelma Schoonmaker). További kategóriák, melyekben jelölve volt: legjobb első szereplés - női (Cathy Moriaty), legjobb férfi alakítás (Robert De Niro).

A film utolsó jelenetét, mikor Jake LaMotta a tükör előtt ül, az utolsó forgatási napon vették fel, összesen 19 alkalommal. Ezek közül a 13. felvétel került be a filmbe.

Jake La Motta nightclub-os jelenete a San Pedro Club-ban lett felvéve.

Los Angeles-ben a The Grand Olimpic Auditorium-ban kezdték el felvenni a filmet.

Letaglózó alkotás, kár lenne kihagyni az életünkből!
9/10 több»