Játssz egy Nintendo Switch-ért ·  Fórum Login

Egy kosaras naplója (1995)

The Basketball Diaries

Egy kosaras naplója
Lorraine Bracco
Michael Imperioli
Bruno Kirby
Jim Carroll
Ernie Hudson

Dóra7.6   2020. 04. 11.

A történelem tanárnőnk nézette meg velünk 11.-es korunkban, telitalálat volt az ötlet, az időzítés és a film is. Nagy hatással volt mindenkire, Leo már ezért az alakításáért Oscart érdemelt volna szinte. :)

Deku   2017. 10. 23.

Rémes módon lett elrontva ez az amúgy egész jópofa kis film. Nagy kár érte pedig. Az első jó pár perc után sem tudtam magamhoz térni és szeretni a filmet. Ennek se eleje se vége.

dailyfilmsan   2018. 02. 03.

A film címe egy beszélő cím tulajdonképpen nagy vonalakban elmondja mit várhatunk ettől a filmtől. "Egy kosaras naplója" - Egy gimis srác aki kosarazik narrál, bevezet minket naplóbejegyzései alapján abba hogyan lesz drogfüggő. Jim Carroll Író megírta magáról ezt a filmet és a kor tinisztárjával leforgatták így minden Dicaprionista belebolondult. DE ha jobban megnézzük egy elcsúszott életből láthatunk képsorokat és még nem is a saját akaratereje szoktatta le mert hiába próbálta kijózanítani a színes bőrű gondnok nem bírt ellen állni hanem a börtönben töltött 6 hónap tisztította meg . Érdemben nem rossz egyszer meg lehet nézni elrettentésképpen a lógós kisdiákoknak mert elég csúnya módon mutatják be a lecsúszást de nem egy díjnyertes alkotás.

szaka123   2016. 01. 22.

Iszonyatosan nyomasztó film. Jól bemutatja egy ember, jelen esetben egy gyerek, jellemfejlődését a drogok hatására. Kivetkőznek magukból, nem érdekli Őket a következmény, csak megszerezni a következő adagra valót, mindenáron... Leo mellett még Wahlberget emelném ki a gárdából, mindkettőn látszott már, hogy sokra vihetik.

Adepto   2016. 02. 04.

Nagyon nyersen, valósághűen ábrázolja a film azt, hogy mit meg tesz az ember a drogokért és azok hatása alatt. Hova tud lesüllyedni és önmaga árnyéka, sőt rémképe lenni. A történet valóban egyszerű, de a színészi játék, a realisztikus ábrázolás és a zene igazán egyedivé és maradandóvá teszi a számomra (is). A filmben bemutatott 3 sors alakulása különösen hatásosra sikerült.

A film Jim Carroll azonos című önéletrajzi munkàjànak adaptàciója.

Jim Carroll maga is megjelent a filmben.

(kázsé)

River Phoenix egy interjúban elmondta, el szerette volna játszani Jim Carrollt.

(kázsé)