The Basketball Diaries
Bruno Kirby
Jim Carroll
Ernie Hudson
Patrick McGaw

A nehéz sorsú, ám az amerikai irodalom nagyjai közé felnövő Jim Carroll visszaemlékezéseiből készült könyv és film a New York-i fiatalok életét mutatja be. Mindazokat a nehézségeket és fájdalmakat, amiket ezeknek az utcagyerekeknek át kell élniük. A drog, és az erőszak világába kalauzol be… Több

Rendező: Scott Kalvert
Író: Jim Carroll
Forgatókönyvíró: Bryan Goluboff
Premier: 1995.04.19.

2021.09.15 Cunning

A legjobb film, amit valaha láttam.

Scott Kalvert egy nyomasztó és drámai filmet csinált, de nekem annyira nem jött át. Van elég szenny és mocsok a világban, nem biztos, hogy a szabadidőmben is ezt kell néznem. Leonardo DiCaprio és Mark Wahlberg már megmutatta az oroszlánkörmeit, de ennyi.

2017.10.23 Deku

Rémes módon lett elrontva ez az amúgy egész jópofa kis film. Nagy kár érte pedig. Az első jó pár perc után sem tudtam magamhoz térni és szeretni a filmet. Ennek se eleje se vége.

2018.02.03 dailyfilmsan

A film címe egy beszélő cím tulajdonképpen nagy vonalakban elmondja mit várhatunk ettől a filmtől. "Egy kosaras naplója" - Egy gimis srác aki kosarazik narrál, bevezet minket naplóbejegyzései alapján abba hogyan lesz drogfüggő. Jim Carroll Író megí... Több

2016.01.22 szaka123

Iszonyatosan nyomasztó film. Jól bemutatja egy ember, jelen esetben egy gyerek, jellemfejlődését a drogok hatására. Kivetkőznek magukból, nem érdekli Őket a következmény, csak megszerezni a következő adagra valót, mindenáron... Leo mellett még Wahlberget emelném ki a gárdából, mindkettőn látszott már, hogy sokra vihetik.

A film Jim Carroll azonos című önéletrajzi munkàjànak adaptàciója.Szerző: Bogi87

Jim Carroll maga is megjelent a filmben.Szerző: kázsé

River Phoenix egy interjúban elmondta, el szerette volna játszani Jim Carrollt.Szerző: kázsé

Stephen Langnak felajánlották az edző szerepét, de ő kritizálta azt, amiért annyira eltér a könyvbeli karaktertől. Végül meg is változtatták a karaktert.Szerző: kázsé