Egy kosaras naplója (1995)

The Basketball Diaries

Egy kosaras naplója

Sabnock Sanatory   2020. 12. 20.

Scott Kalvert egy nyomasztó és drámai filmet csinált, de nekem annyira nem jött át. Van elég szenny és mocsok a világban, nem biztos, hogy a szabadidőmben is ezt kell néznem. Leonardo DiCaprio és Mark Wahlberg már megmutatta az oroszlánkörmeit, de ennyi.

Deku   2017. 10. 23.

Rémes módon lett elrontva ez az amúgy egész jópofa kis film. Nagy kár érte pedig. Az első jó pár perc után sem tudtam magamhoz térni és szeretni a filmet. Ennek se eleje se vége.

dailyfilmsan   2018. 02. 03.

A film címe egy beszélő cím tulajdonképpen nagy vonalakban elmondja mit várhatunk ettől a filmtől. "Egy kosaras naplója" - Egy gimis srác aki kosarazik narrál, bevezet minket naplóbejegyzései alapján abba hogyan lesz drogfüggő. Jim Carroll Író megí... több»

szaka123   2016. 01. 22.

Iszonyatosan nyomasztó film. Jól bemutatja egy ember, jelen esetben egy gyerek, jellemfejlődését a drogok hatására. Kivetkőznek magukból, nem érdekli Őket a következmény, csak megszerezni a következő adagra valót, mindenáron... Leo mellett még Wahlberget emelném ki a gárdából, mindkettőn látszott már, hogy sokra vihetik.

Adepto   2016. 02. 04.

Nagyon nyersen, valósághűen ábrázolja a film azt, hogy mit meg tesz az ember a drogokért és azok hatása alatt. Hova tud lesüllyedni és önmaga árnyéka, sőt rémképe lenni. A történet valóban egyszerű, de a színészi játék, a realisztikus ábrázolás és a ... több»

Manfred   2016. 11. 21.

Kissé szakmai film, ami egyesek számára száraz lehet. Nem egy kalandfilm, sokkal inkább vannak dokumentumfilm jellegű vonásai. Nálam közepes kategória.

Kandurbaba   2016. 01. 27.

Igazi realisztikus, keméy és szókimondó film, ami a valóságot mutatja be. Érdekesen közelíti meg a világot a főszereplő szemszögéből - és egészen beleélhetjük magunkat a sztroiba.

Lorraine Bracco
Michael Imperioli
Bruno Kirby
Jim Carroll
Ernie Hudson
Patrick McGaw

A film Jim Carroll azonos című önéletrajzi munkàjànak adaptàciója.

Jim Carroll maga is megjelent a filmben.

(kázsé)

River Phoenix egy interjúban elmondta, el szerette volna játszani Jim Carrollt.

(kázsé)

Stephen Langnak felajánlották az edző szerepét, de ő kritizálta azt, amiért annyira eltér a könyvbeli karaktertől. Végül meg is változtatták a karaktert.

(kázsé)

Mark Wahlberg és Leonardo DiCaprio első közös filmje.

(kázsé)

Mark Wahlberg sokak szerint túl öreg volt a szerephez.

(kázsé)

Leonardo DiCaprio és Juliette Lewis már korábban is játszottak együtt.