Tűzszekerek

Tűzszekerek

Chariots of Fire

Angliát az 1924-es párizsi olimpián két megszállott futó, Harold (Ben Cross) és Eric (Ian Charleson) képviselik. A sport mindkettejük számára az élet értelmét jelenti, ezért elkerülhetetlen, hogy összecsapásuk során el ne szabaduljanak az… Több

Rendező: Hugh Hudson
Forgatókönyvíró: Colin Welland
Zene: Vangelis
Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 1982.06.10. | Disney+ (2022.06.14.)

2022.01.09 Szilágyi Sándor

Hittel futni

Két hit, két futás, két ember - egy olimpia. Jó látni a valóságon alapuló, zsidó egyetemista és a skót misszionárius küzdelmét. Mindkettejük a maximumra tör. Egyiküknek természetes a profizmus, még a futásban is. Másikuk Istennek szenteli nem csak életét, hanem a futásban kapott tehetségét.

2017.11.20 Deku

Az ilyen filmet nem tudom szeretni mert kétségek között hagy és ennél nincs is rosszabb. Ennél a filmnél nagyon nagy bajban voltam, mert egyrészről tetszett a történet másrészt viszont több unalmas pillanat is feltűnt benne.

2017.10.13 HercegPeter

Megmondom őszintén, én sokkal erősebb filmet vártam volna, főleg úgy, hogy egy ilyen ikonikus jelenettel kezdődik. Szeretem a sportról szóló filmeket, ezért néztem meg, de nem azt kaptam, amit vártam. Nincs benne dráma, nincs benne izgalom. Persze eb... Több

2015.06.24 FarZoo

Egy igazi film a kitartásról, az érdekes emberi természetről és érzésekről, az ellentétek harcáról, amely harcban nincs jó és rossz , mindkét félnek az álláspontja más és mindkettő álláspont érthető, és amitől válik igazán magával ragadóvá a film. Érdekes történet, karakteres, jó szereplők.

2015.12.25 fazsuzso

Erősen túlértékelt film. Gyenge, unalmas párbeszédekből áll és vontatott a történet. Van mondanivalója ugyan, de ezt izgalmasabban és érdekfeszítőbb módon is bemutathatná.

Jóváhagyták Michael Lonsdale szereplését a filmben, de végül kivágták a jeleneteit.Szerző: Thibo84

Nigel Havers helyettesítette Patrick Ryecartot mint Lord Lindsay.Szerző: Thibo84

A valóságban Eric Liddell mutatta be Harold Abrahams-t Sam Mussabininek.Szerző: Thibo84

Eric Liddell az 1924-es olimpián a 400 métert 47,6 másodperc alatt futotta le, ami olimpiai rekord volt. Az első 200 métert 22,2 másodperc alatt futtatta, ami 0,3 másodperccel lassabb volt, mint a 200 méteres személyes rekordja. A második félidőben valóban növelte a vezetést, majdnem egy másodperccel verte a mezőnyt.Szerző: Thibo84

(2016. 08. 18.)
„Gyorsabban, magasabbra, erősebben!” Kezdetektől ez az olimpiai jelmondata, és ez hajtotta azt az egymással messze ellentétben álló két brit atlétát is, akik ugyanúgy a tökéletességet keresték önmagukban. A játékok kezdetének 120. és a film 35. évfordulója alkalmából néztünk rá, miben aktuális és miben más ma a világ, mint volt 1981-ben vagy 1924-b... Több