Tűzszekerek (1981)

Chariots of Fire

Szilágyi Sándor   2022. 01. 09.

Hittel futni

Két hit, két futás, két ember - egy olimpia. Jó látni a valóságon alapuló, zsidó egyetemista és a skót misszionárius küzdelmét. Mindkettejük a maximumra tör. Egyiküknek természetes a profizmus, még a futásban is. Másikuk Istennek szenteli nem csak életét, hanem a futásban kapott tehetségét.

Deku   2017. 11. 20.

Az ilyen filmet nem tudom szeretni mert kétségek között hagy és ennél nincs is rosszabb. Ennél a filmnél nagyon nagy bajban voltam, mert egyrészről tetszett a történet másrészt viszont több unalmas pillanat is feltűnt benne.

HercegPeter   2017. 10. 13.

Megmondom őszintén, én sokkal erősebb filmet vártam volna, főleg úgy, hogy egy ilyen ikonikus jelenettel kezdődik. Szeretem a sportról szóló filmeket, ezért néztem meg, de nem azt kaptam, amit vártam. Nincs benne dráma, nincs benne izgalom. Persze eb... több»

FarZoo   2015. 06. 24.

Egy igazi film a kitartásról, az érdekes emberi természetről és érzésekről, az ellentétek harcáról, amely harcban nincs jó és rossz , mindkét félnek az álláspontja más és mindkettő álláspont érthető, és amitől válik igazán magával ragadóvá a film. Érdekes történet, karakteres, jó szereplők.

fazsuzso   2015. 12. 25.

Erősen túlértékelt film. Gyenge, unalmas párbeszédekből áll és vontatott a történet. Van mondanivalója ugyan, de ezt izgalmasabban és érdekfeszítőbb módon is bemutathatná.

TeeRPaaK   2020. 01. 21.

hibátlan filmélmény

Jóváhagyták Michael Lonsdale szereplését a filmben, de végül kivágták a jeleneteit.

(Thibo84)

Nigel Havers helyettesítette Patrick Ryecartot mint Lord Lindsay.

(Thibo84)

A valóságban Eric Liddell mutatta be Harold Abrahams-t Sam Mussabininek.

(Thibo84)

Eric Liddell az 1924-es olimpián a 400 métert 47,6 másodperc alatt futotta le, ami olimpiai rekord volt. Az első 200 métert 22,2 másodperc alatt futtatta, ami 0,3 másodperccel lassabb volt, mint a 200 méteres személyes rekordja. A második félidőben valóban növelte a vezetést, majdnem egy másodperccel verte a mezőnyt.

(Thibo84)

Amikor Colin Welland befejezte az első szkriptet, a "Futók" címet adta a projektnek. Egy vasárnap este bekapcsolta a BBC vallási zenei sorozatát, a Dicséret dalai (1961) és a "Jeruzsálem" himnusza ment. A kórus az alábbi dalt énekelte "Hozd a tűz szekerét". Az író felugrott, és a feleségének kiáltott: "Megvan, Pat! 'Tűzszekerek'!".

(Thibo84)

„Gyorsabban, magasabbra, erősebben!” Kezdetektől ez az olimpiai jelmondata, és ez hajtotta azt az egymással messze ellentétben álló két brit atlétát is, akik ugyanúgy a tökéletességet keresték önmagukban. A játékok kezdetének 120. és a film 35. évfordulója alkalmából néztünk rá, miben aktuális és miben más ma a világ, mint volt 1981-ben vagy 1924-ben. Tűzszekerek kritika. 9/10 több»