Életem a szörf

Soul Surfer

Bár korábban már láthattuk egy kisebb szerepben az Így jártam anyátokkal című sorozatban, a Soul surfer volt Carrie Underwood country énekesnő, az American Idol győztesének első filmszerepe. Sarah Hill-t játszotta a történetben, aki segített Bethany-nak a cápatámadás után.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmben Jack Nicholson lánya, Loraine is kapott szerepet.Szerző: erare

AnnaSophia Robb Bethany korábbi edzőjének felügyelete alatt sajátította el a szörf alapjait.Szerző: erare

AnnaSophia Robb és Dennis Quaid a film miatt tanultak meg szörfözni, míg Helen Hunt amatőr szinten űzi a sportot.Szerző: erare

A filmben szereplő kutya Bethany Hamilton saját kutyája, Hana.Szerző: erare

Bethany Hamilton családtagjai számos jelenetben felbukkannak a filmben - a szülei például a templomi jelenetben Dennis Quiad és Helen Hunt mögött ülnek.Szerző: erare

A filmben három olyan jelenet van, amikor a szereplők a Bibliából idéznek.Szerző: erare

Bethany Hamilton édesapja igyekezett közbenjárni a film producereinél és a forgalmazónál is, hogy kevesebb keresztény vallási elemet vigyenek a filmbe amiatt, hogy a nem hívő közönség számára is fogyasztható legyen a film.Szerző: erare

Az a jelenet, mely során a cápa megtámadta a fiatal szörföst, pontosan ott készült, ahol Bethany az eredeti traumát átélte.Szerző: erare

A film cápatámadásos jelenetét Bethany túl erősnek találta, így a film készítői kicsit 'szoftosították' azt.Szerző: erare

A cápa, amely megtámadta a sportolót egy 4,3 méter hosszú tigriscápa volt.Szerző: erare

Bethany azt követően döntötte el, hogy AnnaSophia Robb fogja őt alakítani a filmben, miután látta a színésznőt a Híd Terabithia földjére (2007) című alkotásban.Szerző: erare

A film Bethany Hamilton életét dolgozza fel, s a fiatal sportoló aktívan kivette részét a film készítésében, különösen a szörfös jelenetekben; amellett, hogy egy kis szerep erejéig fel is bukkan az alkotásban.Szerző: erare