N/A

Love, Death & Robots - Episode #3.2
Képek
Videók

EPIZÓDINFÓ

Komor és veszedelmes vizeken egy cápavadász hajó tengerésze alkut köt a hajót megszálló szörnnyel, mely egymás ellen fordítja a legénységet.

(kabel)

Író: Neal Asher
Forgatókönyvíró: Andrew Kevin Walker
Premier: 2022.05.20.

2024.01.27 kabel

Rossz vízeken

A Bad Travelling a harmadik évad három legjobb epizódjának egyike. Ez nem is túl nagy csoda, hisz David Fincher rendezte. Egy karakterdrámát kapunk, mely 17. századi tengeri szörny mitológiájával vegyül. A kisfilm szereplőinek kinézete se nem sablonos, se nem túl stilizált vagy hiperrealisztikus, valahol a kettő között mozog. Stílusban egységes, mégis a karakterek egyediek, és mindegyik mögé odakölthetünk egy teljes történetet, anélkül, hogy egyetlen szót is szólnának. Az epizód helyszíne és szörnyei meseszerűek, de mégis olyan erős atmoszférát és hangulatot kölcsönöznek, hogy szinte mi is egy koszlott cápavadász hajón érezzük magunkat, ha nem is túl sokáig, szerencsére. A sztori egy csavaros, moralitást megkérdőjelező szerepjáték egy elgondolkodtató premisszával. Más filmektől eltérően a Bad Travellingnek van is mondanivalója, és emiatt jóval emlékezetesebb is. Hol áll meg az egyén felelőssége? Mi az, amit feláldozhatunk a nagyobb jó érdekében? Egyezkedhetünk-e az ördöggel, és milyen áron? A film remekül játszik az erőviszonyokkal, melyek konstans változnak, és ügyesen mutatja be a manipuláció erejét. Mindezt gyönyörűen renderelt, gusztustalan pókszerű szörnyekkel, valamint vérrel és erőszakkal tálalja. Ezek mind a történet részét képezik, nem csak a sokkhatás miatt kerültek az epizódba. Mindenképp megnézendő!