Játssz egy iPad-ért! · Keressük a nap véleményíróját! Nyerj mozijegyet minden nap! Login

BoBamburg Nézhetetlen  2018. 06. 18.

Na azt hiszem, ennél rosszabb és logikátlanabb filmet idén még nem láttam, de lehet évekre visszamenőleg sem. Igaz, nem árul zsákba macskát a film, hiszen nagyjából az első 10-15 percbe már világossá válik, hogy ez egy szar. Szereplők borzalmasak, párbeszédek pedig még rosszabbak. A szabadulószobába a feladványoknak se eleje se vége, csak random megoldják tök abszurd módon. Klasszikusan az a film, ahol az ember 5-10 percenként a fejét fogja, hogy MIVAN?! Szóval ja. Nevetségesen rossz film :)

parapapa Nézhetetlen  2018. 07. 16.

A The Vr-nak volt egy 3 részes szabadulószobás youtube sorozata. Az ezerszer igényesebb élvezhető szórakozás volt mint ez a filmnek nevezett logikátlan borzalom, pedig ők csak játszottak.

moov18   2018. 01. 21.

Valahol a Fűrész valamint Kocka filmek határán áll a Szabadulószoba. Most, hogy fénykorát élik a valóéletben is a pánikszobák várható volt, hogy lesz aki meglovagolja az ötletet. Ha nem lenne elég, az évben egyszerre kettő film is kijött ugyanezzel a címmel, így már-már biztos a Szabadulószoba-túladagolás. Ami egyébként nagyon kellemes, hogy ezt a két alkotást előszeretettel keverik különböző fórumokon, többek közt a film itteni oldalán is számos ellentmondás található (például a borítóképünk sem a szóban forgó alkotásból való). Lényeg a lényeg, hogy egy Fűrész-klónról van itt szó. Aki látta azokat és tetszett is neki a koncepció, annak ez is bejön majd. Aki kritikusabb szemekkel szeretné majd követni az eseményeket, annak viszont csalódás lesz, nem is kicsit. Egyrészt újat nem igazán tud mutatni. A tipikusabbnál is tipikusabb karaktereket és sztereotípiákat vonultatja fel a film, sokszor ostoba és logikátlan dialógusokkal a szájukban. Eljön a pont amikor mindenki a legokosabbnak hiszi magát, aztán eljön a pont amikor a másikat kell hibáztatni, eljön a pont amikor veszekedni kell. Voltaképpen a már megszokott sablonokból építkezik a film és megszokott közhelyekkel operál. Spoiler. Aztán jön az igazságosztónk aki saját értékrendjének megfelelően rendet tesz a társaságban ahol már az elejétől repkednek a kacér tekintetek, már ha a kezdetektől nem lenne elég egyértelmű, hogy bizony itt meg volt mindenki mindenkinek. Végül is egyszer meg lehet nézni, de csodát senki se várjon. A vége pedig több, mint befejezetlen. Számomra elmaradt a magyarázat amit végig vártam, így teljesen öncélú és indokolatlan maradt.

seri Nézhetetlen  2017. 11. 26.

Spoilerveszély Akinek van valami épkézláb magyarázata arra, hogy mi is történt pontosan ebben a filmben, az kérem ossza meg velem. Miért küldte halálba a társaságot egy random pszichopata, akiről semmit nem tudunk meg? Miért a szőke menekült meg? Mi ez a záró jelenet, mire utal a kínzó? Utal-e valamire egyáltalán? :D Szeretném azt hinni, hogy én vagyok hülye a film lényegének megfejtéséhez. Tényleg. De tartok tőle, hogy nem így van. Ha pedig ez igaz, akkor a film az egyes osztályzatot sem érdemli meg. Én nagyon szeretem az elgondolkodtató filmeket. Ettől nem ezt vártam persze, hanem egy látványos és szórakoztató Fűrész-koppintást, valami egyszerű sztoriba csomagolva. Csakhogy nincs sztori. Nincs semmi magyarázat a történtekre. Semmi, ami összefogná és legalább halványan keretbe rendezné azt, amit láttunk. Viszont el sem gondolkodtat a film, legalábbis nem úgy, ahogy kellene. Gondolkodsz, gondolkodsz, aztán rájössz, hogy hiába. Ez ugyanis egy sajnos egy szemét, nem egy film. Nincsenek a felszínen lényegtelennek tűnő, de mélyebbre nézve összefüggő darabjai a történetnek. Nem tudsz kreálni magadnak egy sztorit a kapott infók alapján, mert ezek az infók véletlenszerűek. És ennél idegesítőbb filmes élmény nincs. Amikor első ránézésre nem egy limonádé vagy egy óriási hülyeség a film, van benne potenciál, de annyira, hogy elhiszed, hogy itt van valami. És amikor rájössz, hogy mégsem, kábé letargiába zuhansz. Mert mélyebb értelem nélkül annyi történt, hogy egy hatfős baráti társaságból ketten megcsalták a párjukat egymással, amiért egy titokzatos pszichopata egy szereplő kivételével mindenkit megölt Fűrészes módon. Igen, a két hűtlent, a felszarvazott férjet, és két random róluk semmit nem tudunk karaktert is. Egy megmenekült, de titokzatosan mégsem.Volt egy hetedik tag is, aki valamiért szerepelt az elején, aztán többet nem szerepelt. De akkor legalább a feladványok adnának ki valami összefüggést, de nem. Random rejtvények, random megoldásokkal, jól ismert fűrészes-csapdákkal. Ez nem film. Ez egy fos. Bár még él a remény, hogy én nem látom az összefüggést...

Norbi   2018. 07. 10.

Úgy érzem mostanában nehéz jő horror filmet készíteni. Az a film pl: Fűrész koppintás, legalábbis eléggé hasonlít a két koncepció. Ettől még lehetne jó, de nem az. Egyáltalán nem volt félelmetes, sőt izgalmas sem túlságosan. Csomó dolgot kilehetett volna találni, de nem tették. A film teljes egészében homály, ami a végére sem változik. Magamra hagyott , hogy találjam ki én mi történt, rakjam össze a szálakat. Én megpróbáltam, de semmi logikus magyarázat nincs a történet miértjére. A karakterek sem voltak jók, nem tudtam izgulni , nem kívántam hogy túléljék. Összességében nem ajánlom, szedett-vedett összevisszaság.

Elisabeth Hower

Érzelmeket, mondjuk, fel tud ébreszteni: mivel a koncepció szerint lényegében valós időben követjük az eseményeket, még egy nyomorult doboz kinyitását is percekig nézhetjük, ez pedig piszkosul idegesítő. Az is egy érzés, nem? 40/100 több»

Már a trailer-t megtekintve sejtettem, hogy nem kapok valami minőségi és/vagy maradandó rémületet, azért ennyire olcsó és unalmasan bénaságra nem számítottam! 4/10 több»

Könnyen lehet, hogy a horror (és az erősebb thriller) a magyarok igazi műfaja. Rettegésben ugyanis világbajnokok vagyunk. Nem is kellene ehhez más, csak egy hihető alaphelyzet, néhány megjegyezhető arc és nem túl buta párbeszédek. A Szabadulószoba jó, ha egyet teljesít a háromból. PAPP SÁNDOR ZSIGMOND KRITIKÁJA. több»