Mindent szabad

Fair Play

2023.12.25 Majorkas

Időpazarlás

Értem én mit akar mondani, de rendkívül vontatott és unalmas.

2023.10.06 szemtelen

Wall Street-i farkaskaland

A „Mindent szabad” egy rendkívül kíméletlen, alig-erotikus thriller két ambiciózus pénzügyi elemzőről, akik túl sokat isznak, túl keveset alszanak, és érzelmeiket idegenként kell megélniük a munkahelyen. A nem túl ígéretes kapcsolatot nem nyírja ki a forgatókönyv a film elején, a sok feszült pillanatot csak halmozza az író, érezteti velünk, itt valami robbanni fog. A pénz, a hatalom és a nemek harcának háromszögéből nem tud felülkerekedni a szerelem, a vágyakozás kegyetlen harcban áll az agresszióval, a lelki sebek testi zúzódásokká válnak. Ezzel a munka és az élvezet keverése egy szerelmi katasztrófa receptje lesz, a film inkább egy stresszes dráma, mint thriller. A cselekmény, az előadás felforr a záró felvonásban, és a film teljesen elveszíti addig jegesen kiszámítható hidegvérét. A produkció jól felépített forgatókönyve és az ügyes rendezés, a rendkívül jó párbeszédek egy tüzes jelenetben csúcsosodnak, ahol a pár hatalmi dinamikája milliónyi értelmezést fog majd megindítani a nézői véleményekben!

2023.10.09 Ahoj poplacsek

Micsoda feszültség és dráma!

A film meglehetősen pontosan ábrázolja az amerikai spekulációs világ vadnyugati mentalitását és a végletekig felfűtött intenzitását. Nem is hiszem el, hogy Netflix produkció, erőteljesek az alakítások, és a rendező is jól érzékeltette a feszültséget. A cselekményről spoilermentesen: látjuk, hogy van egy pár, akik egy New York-i befektetési alapkezelő cégnél dolgoznak, keményen hajtanak, és ahogy egy amerikai cégnél ildomos, a lehető legnagyobb titokban tartják a kapcsolatukat. Ezt a kezdeti idillt robbantja szét egy előléptetés, amit követően kiderül, hogy ki erős és ki az, aki egy mérgező, gyenge személyiség, aki mindent hazavág. 5 csillagot adtam a filmre, de ha 10-es skálán kellene pontozni, akkor 9/10-re értékelném. Azt az 1 pontocskát azért vontam csak le, mert bár párkapcsolatban igen vakká tudnak válni az emberek az igazságra, és nagyon tudnak hazudni maguknak, aki ekkora észkombájn, mint ők ketten, ahol az apró jelek, a nehezen megszerezhető apró információk felismeréséből és kihasználásából élnek, ott az elszenvedő félnek képesnek kellene lenni felismerni, hogy sz*r van a palacsintában, és jóval korábban be kellene nála kapcsolnia a vészcsengőnek. Nagyon jó film, nézzétek bátran!

2023.11.01 sptt

A filmnek sok részlete életszerű, ezért tud izgalmas lenni. Számos esetben elképzeltem a várható folytatást (50-50% eséllyel), és a film a másik utat választotta, és én szeretem, ha egy film nehezen kiszámítható. A közelmúlt felhozatalából ez a film ... Több

2023.10.21 Fikatours_blogger

Lélektani dráma a javából. Karrierépítés kontra magánélet. Szuverenitás versus párkapcsolat. Női vezetők helyzete egy maszkulin társadalomban. Dominancia kérdése egy házasságban. Ezekre, a mindannyiukat érintő kérdésekre mutat rá az író remek érzékke... Több

2023.11.13 Lóri Ádámcsik

4.5* – Feszültség kimaxolva

Az utóbbi idők egyik legdrámaibb, legfeszesebb tempójú Netflix filmje. Nem unatkoztam egy percig sem, és csak sodródtam az árral. Jók a színészek, jó a történet, jó a rendezés, a hangulat, a képi világ. Szinte érzed a stresszt a levegőben. A végét pedig úgyse találod ki. :D Együtt dolgozó pároknak kötelező darab. XD

2023.11.24 Szilárd-Leo

Zseniális

Egy olyan film, ami a munkahelyi kapcsolatokat mutatja be. Nő és férfi kapcsolatát és feszültségkeltést. Egy fiatal pár, aki nagyon jó kapcsolattal rendelkezik egy brókercégnél. Feltörekvő nő és férfi, utóbbi mindent meg akar valósítani a cégnél, de a nőt választják helyette. Így kezdődik a féltékenység. Amit egy cégnél nagyon nem szabad, mert vihart kavar a kapcsolatukban. Ez így van a valóságban, onnan tudom, hogy így jártam én is. Ezért nem jó, hogy egy pár egy cégnél dolgozik. Csak gyűlik a harag és féltékenység. Ki kap magasabb beosztást? És így a végén a nő nyer, a férfi eltaszító jeleket mutat, és így megöli a kapcsolatukat a végén a nő eljegyzésén, ami katasztrófába torkollik. Így a nőt megerőszakolja a barátja, és visszavág mindenért a nő... A film igen tükrözi a mai valóságot. Érdemes megnézni azoknak, akik mégis együtt dolgoznak egy cégnél. Lehet belőle tanulni és építkezni, hogy mindent meg lehet oldani. Ezért a film 8.9 csillagot érdemel.

2023.10.08 Kittikornis

Na végre!

Nekem nagyon tetszett ez a film, mert végre oly régóta vártam 1 ilyen kaliberű alkotást, ahol a nő erős, felülkerekedik a férfi hatalomittas világában. Vajon ez egy fair játék volt? IGEN! Ha nő vagyok, nekem miért kell agyon dicsérnem a páromat akár a főnökömként, ha előléptetik, és ezt alap dolognak elkönyvelnem? De ha bezzeg a nő lesz a jobb kenyérkereső, esetlegesen főnöki pozíciót eredményez, mert a pasim nem annyira megnyerő, eredményes ugyanazon munkaterületen, akkor már egyből ott a durci, a féltékenység, a kényszeres pofával ellátott „gratulálok, drágám” duma, és elkezdődik a marakodás, a sz*rdobálás a másikra a magánélet területén... ami addig amúgy jól működött. És nem utolsósorban még segítve is van a férfi a párja által, hogy valamit is elérjen, de még azt is elcseszi, majd dominanciáját is kimutatva a szex terén, a wc-s jelenet, ami számára semmiség... pffff! Na, anyááád!!! A vége tetszett a legjobban, ahogyan ismételten férfi dominancia jelei mutatkoztak, csak épp csúnyán visszanyalt a fagyi! Én pedig fel is kiáltottam az utolsó képkockánál, hogy: NA VÉGREEE!!! Így kell ezt csajok, mert nem csak a férfiaké a világ!!!

2023.11.07 blaise.judge

Uncsi

Nekem annyira unalmas és klisés volt, hogy alig bírtam végignézni.

2023.10.09 KingPin

Jó lehetett volna, de sajnos az alakítások nem voltak elég erősek, a karakterek felejthetőek, a feszültség sem elég, így a végén egy felejthető élmény lett belőle.

2023.10.06 Lutort

Hát nem egy nagy szám. Többet vártam ettől a filmtől. Nincs vége, nem lehet tudni, hogy mi történik a végén. Én nem jöttem rá. Valaki esetleg tudja?