Megrepedve

Fractured

2023.12.03 Klauka89

Terítéken a szervkereskedelem

Érdekes sztori, rendkívül nyomasztó és fullasztó a légköre. Engem végig a kanapéra szegezett, és le sem vettem a képernyőről a szemem. Már az elején tudtam, mire megy ki a játék (vagy tudni véltem). A rendező hagyja, hogy a néző két végkifejlet között hánykolódjon. Az A verziónak hittem, amiből végül B lett, de egyik oldal sem lett volna maradéktalanul kielégítő. Kell rajta gondolkozni, és a végén mégis mindent megmutatnak. Az LL szinten látottakon megdöbbentem, mire vége lett, én csak ültem ott, és el voltam képedve. Amikor a stáblista ment, addigra már ambivalens érzéseim lettek. Jó volt ez? Miért néztem meg? Minek nevezném? Akartam hinni, hogy áldozat lett a pasi, aki már korábban súlyos veszteségeket élt meg, aztán kiderül a legrosszabb. Egyre gyakrabban kerül elő egyébként ez a téma, még ha itt burkoltan is... A végén arra jutottam, hogy jó volt, de ugyanakkor nagyon kemény is. Sokkolt. Ülsz ott és nézel, mert az agy tényleg minden percben dolgozik.

2019.11.03 Caravaggio1978

Kellemes kis film

Érdekes történet, az biztos, ha valaki nagyon-nagyon jó megfigyelő, az elején rájön a megoldásra. Amúgy teljesen jó kis történet, nem egy körömrágós film, de izgalmasnak mondható.

2020.02.05 Szilonka

A története, ha valaki meséli, nem túl izgalmas, de a történet előmenetelében, a történet kibontásában olyan eszközöket alkalmaztak a készítők, ami érdekessé tette a filmet.

Keresem a családom

Elárulom, Sam Worthingtont kedvelem mint színészt, nagyot alakított a Titánok Harca és a Titánok Haragja, plusz többek között az Everest című mozifilmekben is. Úgy ültem le a film elé, hogy kellemesen kikapcsolódjak, ami, ha őszinte akarok lenni, sik... Teljes kritika

2019.10.23 indingo

Érdekes történet, sokszor fordul benne a kocka. A közepe táján nekem már picit unalmas volt, és a vége fele lehetett sejteni a dolgokat, túl sok utaló jel volt rá.

2019.10.17 MMcFly2015

A műfajban nem egy kiemelkedő darab, de Sam Worthington kihozza belőle a maximumot

Mivel a film egyetlen nagy fordulatra építi az egész történetet, szinte lehetetlen SPOILER mentesen leírni a megalkotott véleményt, így kérlek: csak akkor olvasd el, ha már láttad! A Netflix egyik legjobb thrillereként emlegetik több filmajánló felü... Teljes kritika

2019.10.24 TomÁcs

Helyenként kicsit gyermeteg volt a történetvezetés, de összességében érdekes film volt, és kicsit megindító is.

2019.10.26 VvV

Nem ez a film fog igazi díjesőt hozni Sam Worthingtonnak, de egy elég jól felépített, "okos" film ez.

2021.10.08 Tanovszky

Érdekes pszichothriller

Eltűnik a gyereke, majd mindenki letagadja a létezését. Ilyet már láttunk a Légcsavarban. Azon filózunk, hogy kinek van igaza, a szülőnek ment el az esze, vagy tényleg elrabolták a gyereket. És ezt a kétséget tartja fenn a rendező mesterien. Az egyik jelenetben ezt bizonyítja, a másikban az ellenkezőjét. Nem lehet tudni, hogy amit látunk, igaz-e, és ez tartja fenn az izgalmat. A végén persze kiderül, hogy mi történt valójában.

2020.02.28 Lonka

A kezdeti feszültség hamar alábbhagyott, és már idegesítő volt számomra a főszereplő ténykedése. Egynek elment.

2020.01.05 petraszab

Érdekes témát boncolgat szerintem a film. Egy újabb nagyszerű film a Netflix háza tájáról.

2023.11.18 puszta

Hezitáltam a 3 és 4 között... Jó a film, jók az alakítások, a sztori érdekesen bomlik ki, van némi tv-film jellege, valami sajátos hangulata, és nem lehet semmibe belekötni, de valahogy mégsem jött be... Nem tudom megmondani, miért nem, ahogy azt sem... Több

2020.10.23 belavagyok

Nekem nagyon tetszett a film, mert őszintén meglepett. Végig bizonytalanságban tudott tartani.

2020.10.09 HannaK

Vegyesek az érzéseim a filmmel kapcsolatban. Az eleje érdekes volt, hogy akkor most mi is történt, de a közepére elvesztették az én érdeklődésemet, már nem tudott érdekelni.