Golda

Golda Meir, Izrael volt miniszterelnöke számos nehéz és ellentmondásos döntést volt kénytelen meghozni az 1973 októberében kitört jom kippuri háború során. A film az ő életét és viszontagságait dolgozza… Több

Rendező: Guy Nattiv
Író: Nicholas Martin
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2023.12.07. | Telekom TVGO (2024.02.22.)
Forgalmazó: ADS Service

Helen Mirren
Helen Mirren

KULCSSZAVAK

2024.02.25 Tomipapi

Nézhető volt a film. A kissé vontatottá vált történet, nem volt túlerőltetett. Hozta a 70-es évek filmjeinek a stílusát. A film inkább hatott egy megemlékezésnek, mint moziélményt adó történetnek. Szerintem jobban kibonthatták volna a hatalmas emberáldozatokat, amit ez a háború hozott.

2023.12.07 Attila

Szerintem annak ellenére, hogy egy komoly sztoriról van szó, nem sikerült vele annyira megragadni a lényeget.

2023.12.08 orbanzso

Nem is tudom...Helen Mirren alakítása azért eléggé jó lett, de valahogy nehezen emészthető ez a téma. Szerintem jobban ki kellett volna bontani az egészet.

A film 9 698 520 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 4 333 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film végén Leonard Cohen Who by Fire című dala hallható, amelynek alapja egy ima, amelyet a zsidók a főünnepek, főként a Jom Kippur ideje alatt mondanak el.Szerző: csd

A kabinetterem pontos mása a jelenleg a tel-avivi Kirya bázison található kabinet üléstermének. A házat, amelyben található, 1930-ban építette egy házaspár, akik a második világháború kitörése után elmenekültek az országból, és ekkor a brit hadsereg lefoglalta azt.Szerző: csd

Helen Mirren 3,5 órát töltött a sminkszékben, ennyi időt vett ugyanis igénybe az „átalakulása”.Szerző: csd

A film cselekménye az 1973 októberében kitört jom kippuri háború eseményeit dolgozza fel.Szerző: csd