Görögbe fogadva

Görögbe fogadva

My Life in Ruins
kiskat
Richard Dreyfuss

Ősei földjére utazik Georgia, a görög származású amerikai idegenvezető. Legnagyobb bosszúságára azonban csoportjának tagjait nem nagyon érdekli a mediterrán ország történelme és gazdag kultúrája, leginkább a tengerparton süttetik a hasukat. Egyikük, Irv szerint nem kellene mindezt a lelkére vennie, azt tanácsolja neki, hogy próbálja ő is élvezni az életet, talán még a szerelemet is megtalálja. Meglepetésére erre nem is kell nagyon várnia. Georgia ugyanis egyre vonzóbbnak találja Poupit, a turistabusz csak görögül beszélő, kezdetben ellenszenves sofőrjét.

Rendező: Donald Petrie
Író: Mike Reiss
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Spanyolország
Premier (HU): 2009.08.13.

2021.08.17 Márta Morcos Zupán

Rettenetesen imádom, oda-vissza láttam ezerszer. ❤️❤️❤️❤️❤️

2018.12.07 mamiéstöti2

A Görögbe fogadva a legjobban sikerült a témát feldolgozó vígjáték számomra. Nagyon ötletes és remek az érzelmi világa.

Lehetne vicces,de nem az. Lehetne romantikus,de nem az. Lehetnének benne jó színészek,de nincsenek. Lehetne újszerű a története,de abszolúte nem eredeti. Lehetne-e újra nézni? Lehetne,de soha nem fogom!

2019.07.22 indingo

Helyes és humoros kis vígjáték. kellemes, bár kiszámítható benne a romantikus szál. Nem közönségesek a poénok.

2019.05.17 Ms. Akárki

Szörnyen gyenge film lett. Nem egy maradandó alkotás. Mintha a Bazi nagy görög lagzi stílusát és szereplőit próbálták volna meg lekoppintani csak sokkal gyengébb változatban. Nem ajánlom max akkor ha már nem megy a tv-ben.

Nia Vardalos újraírta a forgatókönyvet Mike Reiss tervezete alapján, amely a gyakori utazási tapasztalatain alapult.Szerző: Thibo84

Irv halott feleségét, Elinort Rita Wilson játssza, aki az egyik executive producer férje, Tom Hanks mellett.Szerző: Thibo84

Ez az első hollywoodi film, ami engedélyt kapott az Akropoliszban történő forgatásra az 1957-es Boy on a Dolphin óta. A görög kormány korábban visszautasított minden forgatásra vonatkozó felkérést abbéli félelmében, hogy a filmesek tönkretennék ezt a régészetileg érzékeny helyet. Az angol Guardian szerint azért tettek most kivételt, mert úgy gondolták, ez jó reklám lenne a görög kultúrára nézve.Szerző: rbernadett

A kissé ijesztő recepcióst, Nia Vardalos valódi férje, Ian Gomez alakítja. Szerző: rbernadett