Isten létezik és Petrunijának hívják

Gospod postoi, imeto i' e Petrunija

A film összbevétele 346 105 dollár volt (imdb.com).

Az Isten létezik és Petrunijának hívják világpremierje 2019. február 10-én volt a 69. Berlini Filmfesztiválon. Szerző: hp

A film főszerepét a korábban csak a színházi világban tevékenykedő Zorica Nusheva alakítja, akinek ez az első filmszerepe. Szerző: hp

Teona Strugar Mitevska rendező feminista filmként jellemezte az Isten létezik és Petrunijának hívják-ot.Szerző: hp

A film cselekményét valós események ihlették. Szerző: hp

Az Isten létezik és Petrunijának hívják Teona Strugar Mitevska első filmje, mely bekerült a Berlini Filmfesztivál versenyprogramjába. Az alkotás az A-kategóriás filmes seregszemlén elnyerte az Ökumenikus Zsűri díját és Gilde Filmdíjat. Szerző: hp

Ez a film lett az Európai Parlament Lux-filmdíjának nyertese 2019-ben.Szerző: hp

A filmet alapvetően pozitívan fogadták a kritikusok. Az Isten létezik és Petrunijának hívják jelenleg 70 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon (2020. január). Szerző: hp

Az Isten létezik és Petrunijának hívják versenyben volt az Arany Oroszlánért a 69. Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon. Szerző: hp