Isten létezik és Petrunijának hívják (2019)

Gospod postoi, imeto i' e Petrunija

Zorica Nusheva

avatar123   2020. 02. 22.

Megvallom őszintén nekem egy kissé nehéz volt mit kezdenem ezzel a filmmel, bár összességében nem mondanám, hogy untatott, de szerintem az ilyen alkotás egy kissé nehezebben találja meg a nézőközönséget, mert a mondandót se adja a szánkba. És pont ez... több»

jazzy   2019. 09. 25.

Figyelemre méltó, szerintem kihagyhatatlan film, ami tapintatosan fogalmaz meg nagyon kemény kritikát a macedón társadalommal szemben, de nyugodtan kivetíthetjük más konzervatív társadalmakra is a bírálatot. Mentalitásokat és világnézeteket ütköztet;... több»

Stiff   2019. 05. 17.

Fárasztó film, de mindenképp jó értelemben. Elképesztő, hogy vannak országok, ahol még mindig tabu téma a társadalmi egyenlőség, s a vallás szinte uralkodik a hívek felett. Az igazat megvallva végig azon járt az eszem, milyen abszurd valóságba csöppe... több»

Fredrik   2020. 02. 21.

Ez a film egyszerűn nagyon ott van a szeren, egy igazán remekül megírt, mély drámai alkotás, amiből szerintem hiánycikk manapság. Tetszett, hogy nem spilázták túl a sztorit, mégis tűpontos és szúrós. Jár az öt csillag részemről.

A film összbevétele 346 105 dollár volt (imdb.com).

Az Isten létezik és Petrunijának hívják világpremierje 2019. február 10-én volt a 69. Berlini Filmfesztiválon.

A film főszerepét a korábban csak a színházi világban tevékenykedő Zorica Nusheva alakítja, akinek ez az első filmszerepe.

Teona Strugar Mitevska rendező feminista filmként jellemezte az Isten létezik és Petrunijának hívják-ot.

A film cselekményét valós események ihlették.

Az Isten létezik és Petrunijának hívják Teona Strugar Mitevska első filmje, mely bekerült a Berlini Filmfesztivál versenyprogramjába. Az alkotás az A-kategóriás filmes seregszemlén elnyerte az Ökumenikus Zsűri díját és Gilde Filmdíjat.

A gondolkodó feszengés filmje az Isten létezik, és Petrunijának hívják, az év egyik kiemelkedő alkotása – nálunk most a LUX filmdíj jelöltjeként vetítették, de jövőre rendes moziforgalmazásban is láthatjuk. több»

A film tulajdonképpen egy mikrotársadalom vázlatos alakjaiban mutatja meg a mai macedón állapotokat: a helyi hatalom és a helyi rendőrség összefonódását, az egyházfiak kenetteljes lapítását, ezt az egész macsó-vircsaftot, amely a fehérbüszkeségre meg a heteródühre épül. több»

Az Isten létezik, és Petrunijának hívják egy jól megírt és rendezett film a nemi egyenlőtlenségekről és a társadalmi hierarchiáról, amely egy kisvároson keresztül globális problémákra mutat rá, mindezt remek képi világgal és humorral. több»