Grace: Monaco csillaga

Derek Jacobi
Derek Jacobi
Paz Vega
Nicole Kidman

A huszadik század derekán járunk. Grace Kelly (Nicole Kidman) hihetetlenül szép és sikeres hollywoodi csillag, akinek élete mesébe illő fordulatot vesz, mikor szó szerint eljön érte a herceg, III. Rainer (Tim Roth), Monaco uralkodójának személyében. A szakma és a széles közönség szeretetétől… Több

Rendező: Olivier Dahan
Forgatókönyvíró: Arash Amel
Ország: Franciaország, Svájc, Belgium, Olaszország
Premier (HU): 2014.05.22.

2023.08.18 Sz396367

Az egykori Grace életét élethűen, részletesen, érzelmileg átadja.

2017.10.01 indingo

Kicsit vontatott volt a történet és sok mindent nem láttunk. Semmit sem kaptunk a korábbi életből, a filmcsillagból én ezt hiányoltam. Nicole Kidman nélkül még nézhetetlenebb lenne.

2020.12.13 kozse48

Szerintem jó film

Kétségtelen, minden benne van, ami egy amerikai giccshez kell, hercegi palota, csodaszép szereplők, romantika. De van benne egy fontos szál, ahol egy súlyos konfliktust kell Franciaországgal feloldani. És ez – ha hihetünk a történetnek – Grace Kelly (ötlete) nélkül nem lett volna megvalósítható. Erről a diplomáciai történetről (is) szól a film. És ez azért átlag fölé hozza fel.

2017.11.01 Bazzzsi

Eléggé eseménytelen film. Lassan csordogáló történet, amit elkezdenek valahol, majd 90 perc múlva vége lesz. Unalmasnak találtam és túl egyszerűnek a történetet.

2022.07.27 binga

Megkésett tanmese

Ezt a filmet 1968-ban, kb. 5 évvel a filmbeli történet vége után kellett volna leforgatni. Igen, mert akkor még érdekelt volna mindenkit, hogy mit gondol(hatott) az életről Grace Kelly. Ugyanis ezt tudjuk meg a filmből, az ő jellemfejlődését jelentő meseszerű történetéből. Hogy végül a színészkarrier helyett az odaadó anya, a hűséges feleség szerepét választotta. Ugye értjük már, hogy miért kései ez a film; és hogy miért adtak a Rotten Tomatoes kritikusai csak 9%-ot rá.

Különös véletlen folytán a forgatás éppen Grace Kelly halálának harmincadik évfordulóján kezdődött.Szerző: kázsé

Nicole Kidman elmondása szerint a Grace - Monaco csillaga se nem dokumentumfilm, se nem életrajzi film.Szerző: kázsé

2011-ben a forgatókönyv felkerült a legjobb elkészítésre váró forgatókönyvek hollywoodi feketelistájára.Szerző: kázsé

Jessica Chastain, Emily Blunt, Charlize Theron, Reese Witherspoon, Gwyneth Paltrow, Kate Hudson, Rosamund Pike, Amy Adams, January Jones és Elizabeth Banks is jelöltek voltak Grace Kelly szerepére.Szerző: kázsé