Gyilkos magzat

Gyilkos magzat

The Unborn

Brad és Virginia hosszú évekig próbálkoztak, hogy gyermekük szülessen. A megnyerő modorú Dr. Mayerling, a genetika és a mesterséges megtertmékenyítés szakértője ígéretet tett nekik arra, hogy Virginia hamarosan egészséges gyermeknek fog életet adni. A mesterséges fogantatás sikerrel jár, de a terhesség alatt Virginia állapota napról napra rosszabodik. Aztán kiderül, hogy a terhes anyán nem hagyományos műtétet hajtottak végre, hanem egy kísérletet. A doktor az átlagnál erősebb és inteligensebb csecsemőt akart "alkotni". Virginiában egyre erősebb a gyanú, hogy a méhében hordozott magzat nem egészen ember.

Premier (HU): 1993.08.26.

2020.10.14 Kóborló

Bizonytalan anyai örömök

Valamikor a videotékák aranykorában volt szerencsém utoljára ehhez a filmhez, ezért gondoltam, itt az ideje, hogy újranézzem a The Unbornt (amit Magyarországon olyan hangzatos címmel láttak el, mint a Gyilkos magzat, vagy a kevésbé ismert, de szintén... Teljes kritika

A film forgatókönyvírói szerint a történetet az 1974-es, It's Alive című film ihlette.Szerző: Kóborló

A film stáblistája szerint a forgatókönyvet egy bizonyos Henry Dominic készítette, ez a név viszont egy álnév volt, ami valójában két személyt takart. Az egyik John Brancato, a másik pedig Michael Ferris volt.Szerző: Kóborló

Magyarországon nem mutatták be mozikban, 1993-ban egyből videokazettán jelent meg Gyilkos magzat címen. Egy másik címen is ismert, ez A meg nem született.Szerző: Kóborló

A film rendezőjének, Rodman Flendernek ez volt a debütáló filmje.Szerző: Kóborló