Majomszeretet: Egy félelmetes kutatás

Majomszeretet: Egy félelmetes kutatás

Monkey Shines

A Majomszeretet: Egy félelmetes kutatás című filmben egy mozgássérült férfi emberi agysejtekkel injekciózott majmot képez ki, hogy a segítségére legyen. A majomban azonban szép lassan kialakulnak érzések, köztük a düh és az agresszió is, amivel a gazdája ellen… Több

Forgatókönyvíró: George A. Romero
Premier: 1988.07.29.
Kate McNeil

2024.01.03 Kóborló

Egy felettébb érdekes film a hajdani George A. Romerótól

Elég régóta kerülgettem a megnézendő filmjeim listáján belül George A. Romero (1940–2017), a zombi filmek egyik koronázatlan királyaként számon tartott rendezőnek egy igencsak érdekes alkotását, méghozzá az 1988-as Majomszeretet: Egy félelmetes kutat... Teljes kritika

2016.09.22 issue

Nagyon elvetemült film, szinte végig lúdbőröztem. Van benne valami feloldhatatlan borzongás, ami még a film után órákkal is ott motoszkál az emberben, noha a történet eléggé elrugaszkodott. Mindenesetre biztos, hogy megnézném még egyszer, kérdés azonban, hogy akkor is olyan ütős tud-e majd lenni.

2016.07.04 lollipopp

Zseniális volt a film első fele, hátborzongató ötlet, amit nem minden nap lát az ember. De aztán egy nagyon intenzív érdektelenségbe csúszott át az egész, amit gyakorlatilag csak végigkínlódtam. Persze, így is egész jó film. De nem tudom olyan meleg szívvel ajánlani, még a műfaj rajongóinak sem.

A film forgatását 1987 júliusában kezdték meg, és 1987 szeptemberében fejezték be a felvételeket.Szerző: Kóborló

A film rendezője, George A. Romero (1940–2017) megváltoztatta a filmje végét, a forgalmazó Orion stúdió kérésére. Romero eredetileg egy kevésbé pozitív kicsengésű véget szánt a filmjének.Szerző: Kóborló

A filmet gyártó Orion stúdió a rendező hozzájárulása nélkül újravágta a kész filmet, és ezzel egy csúnya vita alakult ki George A. Romero (1940–2017) és az Orion stúdió vezetői közt.Szerző: Kóborló

A filmben van egy olyan jelenet, ahol filmbéli Allen gyerekkorában rögzített videófelvételt láthatunk. Ebben a jelenetben szerepel a film rendezőjének, George A. Romeronak (1940–2017) és a filmes sminkmester, Tom Savininak gyermekei, Tina Romero és Lia Savini.Szerző: Kóborló