Túlélő

Túlélő

The Survivor

A második világháború után Harry Haft bokszoló lett, miután a koncentrációs táborokban fogolytársaival küzdött a túlélésért. Az emlékek és a bűntudat kísérti, ezért megpróbálja a Rocky Marciano-féle bokszlegendák elleni nagyszabású bokszmeccseket felhasználni arra, hogy újra rátaláljon… Több

Rendező: Barry Levinson
Forgatókönyvíró: Justine Gillmer
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada, Magyarország
Premier: 2021.09.13. | Telekom TVGO (2022.06.01.) | HBO Max (2023.02.10.)

Ben Foster
Ben Foster
Vicky Krieps

2022.05.30 phelixmad

Ahogy egyre távolabb kerülünk az auschwitzi atrocitásoktól, ez a film egy másik perspektívát ad nekünk. Hihetetlenül szomorú és reménytelen körülmények között él ez az ember, mégis folytatja.

2021.11.16 demonkiller45

Ez az első alkalom, hogy egy bokszolós életrajzi filmet néztem, amely náci vonatkozású. Nagyon érdekes, a rendező, Barry Levinson, erősen megragadja a témát, gyönyörű az operatőri munka, és jól teljesítettek a színészek is.

Harry Haft tizenévesen Auschwitzba került, az ő életét mutatja be a történet. Mivel Haftnak volt bokszolói tapasztalata, a nácik "halálmérkőzésekre" küldték fogolytársai ellen. A veszteseket kivégezték. Szerző: Hupka Adrián

(2022. 07. 20.)
12 menet a pokolban
Harry Haft egyszerre borzasztó és csodálatos holokauszt-túlélése sokkal gazdagabb alapanyagnak tűnik, mint amit végül A túlélő című film megmutat belőle, azonban a mozgóképes feldolgozásnak így is akadnak értékes részletei. Több
Szuperszex
2024