Hét kis véletlen (2020)

Hét kis véletlen

JollyDzsé   2021. 05. 20.

Nekem már nagyon hiányzott egy ilyen film, ami a történetében mer egy kicsit összetettebb lenni. Jól néz ki, érdekesek a karakterek, és még a színészi alakítások is teljesen rendben vannak.

sincifinc   2021. 05. 20.

Különleges film, többrétegű mondanivalóval, zseniális humorral. Nagyon kell figyelni, hogy a párbeszédek mögöttes tartalmát követni tudja és megértse az ember (vagy többször megnézni a filmet :) ).

valaja   2021. 05. 03.

Meglepően érdekes film, ami olyan kérdéseket feszeget, amelyek elgondolkodtatóak. Ajánlom, főleg ha nem akciódús lövöldözésre vágyik az ember.

Gothár Péter
Gothár Péter
Mészáros Blanka

A film 1 543 267 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 860 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film hivatalos plakátját Frank Rizzo készítette.

A filmet a Sevillai Filmfesztivál Új hullámok elnevezésű versenyprogramjában is bemutatták.

A Hét kis véletlen világpremierje az A-kategóriás Varsói Nemzetközi Filmfesztivál Szabad szellem címre keresztelt versenyszekciójában volt 2020. október 10-én.

A film mellékszerepeiben a Színház- és Filmművészeti Egyetemen számos elsőfilmes diákja is feltűnik.

A Hét kis véletlen forgatása 2018 augusztusában kezdődött meg Dömösön.

A Hét kis véletlent 375 millió forinttal támogatta a Filmalap.

Gothár Péter tizenöt év kihagyás után rendezett ismét mozifilmet.

A legújabb film intelligens asszociációlánca, humora, bravúros képi megoldásai, intenzív atmoszférája ellenére felvetődik a kérdés, hogy ért-e, meglátott-e valamit napjaink állapotának lényegéből Gothár oly lényeglátó pontossággal, mint korábbi munkáiban. több»