Vélemények: Kártyavár (2013)

Emmersson   2022. 05. 13.

Kár az utolsó évadért!

Kevin Spacey-nél jobban talán senki sem hozta volna ezt a tenyérbemászó, törtető, sunyi figurát. Ezért is bukott az utolsó évad, miután a #meetoo miatt kiírták a sorozatból és Robin Wright (feleség) lett a főszereplő. Mellesleg azt sem tudtam, korábban miben láttam őt, utána kellett néznem: a Forrest Gumpban, még 1994-ben. ;;) Az első 5 évad 10/10, a 6. viszont legfeljebb 6/10

mamiéstöti2   2019. 02. 12.

Nagyon érdekes történetet feldolgozó sorozat, benne egy-két emlékezetes alakítással. Egy kicsit vontatott.

Deku   2017. 08. 19.

Nagyszerű sorozat ez és Kevin Spacey itt is megmutatja, milyen tehetséges is tud lenni. Karaktere nagyszerűen és persze látványosan fejlődik ami izgalmasabbá teszi a történéseket.

GedyPapa   2017. 09. 21.

Zseniális sorozat, ami igazán megmutatja a politika minden visszásságát és minden háttérelemét, igaz eléggé sarkítva. Kevin Spacey szinte lubickol a szerepében. Igaz, hogy az eleddig utolsó 5. évad nekem nem volt annyira bejövős, de az első 4 mindenért kárpótolt.

Edii   2015. 09. 16.

Nagyon jó kis sorozat, de nálam csak négy csillag, mivel nem igazán tetszik Spacey kibeszélése a nézőnek, nem a ténnyel van gondom, hanem azzal, ahogy megvalósítják.

Gigi   2017. 01. 15.

Zseniális film, Kevin Spacey nagy-nagy kedvenc, és itt is igaz, hogy már csak miatta is érdemes nézni a sorozatot. Egy percig sem kalandozik el a figyelmem, az első perctől az utolsóig figyelek, hogy ne mulasszak el egyetlenegy szót, gesztust, történést sem. Szuper sorozat, függőséget okoz.

kabel   2015. 09. 13.

A Kártyavár, egy merész, sötét és félelmetesen érdekes karakterdráma. A sorozat atmoszférája zseniális, csakúgy mint a tökéletesen eltalált casting és karakterfejlődések. A második évad talán a legjobb eddig, mert végig összeszedett és karakterhű mar... több»

szucszoli   2019. 01. 27.

Az az igazság, hogy én nem vagyok könnyű szórakozásra vágyó néző, de ez a sorozat annyira hatásvadász, hogy két epizód elég volt belőle. Valahogy életidegen tőlem, hogy minden színész megszólalása, dialógusa, gesztusa olyan makulátlan módon penge, él... több»

Curacao86   2016. 09. 11.

Néha elgondolkodom, hogy ki a rosszabb - napjaink diktátorai vagy Francis J. Underwood! A válasz egyértelmű! :) Kevin Spacey (Francis J. Underwood) és Robin Wright (Claire Underwood)velejéig romlott, akik ha azt mondom, hogy szó szerint BÁRMIT, akárm... több»

De Matt   2020. 07. 17.

Nagyon jó sorozat, ahol Kevin Spacey viszi a prímet. Különben több más színész is nagyszerűen teljesít. Nagy kár, hogy miután Spaceyt erővel kitessékelik a szerepből, a további részek elképesztően gyengévé sikerültek. Ami azonban érthető is.

Kadik   2017. 11. 11.

Jó kis sorozat, nagyszerű színészi alakítások. Nem csak azoknak izgalmas, akik érdeklődnek a politika iránt, hanem azok számára is, akik egy cselszövésekkel teli romantikus sorozatot keresnek.

drsolomon   2015. 06. 30.

Sorozat kategóriában az elsők közt van, Kevin Spacey garancia a minőségre, jól kidolgozottak a karakterek, pörgős a cselekmény, minden rész tartogat újabb meglepetést.

tamas84   2016. 06. 13.

Látok egy kis párhuzamot a Kártyavár és a Boardwalk Empire között. Persze a különbségek óriásiak, de főszereplő karaktere azért némileg hasonlít, azzal a különbséggel, hogy Kevin Spacey a második évadra, ha lehet, még tovább tudta mélyíteni és árnyal... több»

imreacs82   2019. 09. 23.

Nagyon szeretem Kevin Spaceyt és Neve Campbellt. Minden filmjükkel maradandót alkotnak. Bátran ajánlom mindenkinek aki kedveli ezt a "műfajt". Klassz film.

sonyxxx   2015. 06. 02.

Elképesztően jó sorozat, amit Kevin Spacey tesz igazán zseniálissá és ezt a felesége is remekül kiegészíti. Jól bemutatja a Fehér Ház működését, de a fő vonal igazából az, hogy egy gátlástalan politikus hogyan viszi véghez folyamatosan a terveit.

Attila Herke   2019. 09. 02.

Alapok nem voltak rosszak

Az elején még Rendben. Egy vág a második évad de megint túlzás mint mindig.

Trob   2015. 03. 29.

Ez a sorozat nagyot üt! Nem vagyok valami politizáló személy, de Kevin Spacey viszi a sorozatot a hátán! Szigorúan eredeti nyelvvel ajánlott!

NagyThor   2015. 02. 13.

Elég csak annyit mondanom hogy Kevin Spacey... Imádom az egész sorozatot! Szigorúan eredeti nyelven érdemes nézni. Igaz, nincs hozzá szinkron de remélem nem is lesz.. :)

acey   2016. 03. 31.

Ehhez hasonló politikai drámát még sosem láttam, és akkor most ide értem az összes mozifilmet is. Minden ízében egy kiforrott, összetett alkotás lett a Kártyavár, remek történettel, melyet a forgatókönyvírók újabb és újabb csavarokkal tűzdeltek meg. ... több»

edoka   2015. 03. 31.

Nagyon szuper sorozat! Ha bele akarsz tekinteni a politikai életbe érdemes elkezdeni, és az alakítások egészen fergetegesek.

trngr   2015. 03. 31.

Hogyan tegyük érdekessé az unalmas politikai háttércsatározásokat jó színészekkel. Pontosan így kell ezt csinálni, a Netflilx belenyúlt a tutiba, Spacey pedig akkora karakter, hogy alig fér el a képrenyőn. Hatalmas sorozat.

vadam1996   2015. 02. 04.

Leköt, beszippant és még még még. Nem lehet vele betelni. Nem csak, hogy szívesen nézem, még tanulok is a politikáról. Kevin Spacey egy csoda a képernyőn! Tőle él talán legjobban ez a sorozat.

fhidasi Nézhetetlen  2018. 03. 04.

Politikába enged betekinteni, nagyon érdekes és sajnos valós alapokat mutat be a sorozat...Kevin Spacey zseniális színész! nézzétek!

suglot196   2015. 10. 15.

Egy nagyon ötletes sorozat mely bemutatja a világ működését

Nixi   2018. 07. 25.

Maximális pontszám, a főszereplő magánélete ellenére, mert amíg néztem még nem voltak a botrányok és próbálok elvonatkoztatni. Először azt hittem, hogy ez is egy szokásos ELNÖKÖS-FEHÉRHÁZAS uncsi story, de aztán nagyon nem...váratlan, fordulatos, egy... több»

Turro   2015. 01. 11.

Nagyon örülök annak a tendenciának, hogy A-kategóriás színészek vállalnak sorozatszerepeket, emiatt pedig az elmúlt években átálltam a sorozatokra a filmek helyett. Bőven van idő karakterfejlődésre, történetmesélésre és a végén egy két órás mozinál s... több»

fodor.s   2015. 02. 23.

Egyből a kedvenc kategóriába került. Imádom Kevin Spacey-t, zseniálisan hozza a karakterét. Robin Wright pedig alkalmas parter mellé, egyszerűen tökéletesen összeillenek a vásznon. Aki nem vonzódik a politikai történésekhez, azok is nyugodtan bepróbálhatják, mert anélkül is tartogat elég izgalmat.

Erik Póka   2019. 01. 15.

remek!

Nagyon jó!