Sóvárgás

Sóvárgás

Hunger

Egy családi tésztaétteremben dolgozó nő lehetőséget kap, hogy egy elismert séf tanítványaként dolgozzon.

(Hupka Adrián)

Forgatókönyvíró: Kongdej Jaturanrasamee
Ország: Thaiföld
Premier: 2023.04.08. | Netflix (2023.04.08.)

KULCSSZAVAK

2023.07.30 Kinga Kecskeméti

Érdekes volt, tanulságos is, de az eleje nagyon nehezen indult. Engem valamiért nem igazán fogott meg.

2023.04.16 Lóri Ádámcsik

Tele van élettel!

Az utóbbi idők legjobb (keleti) filmje! Annyira eredeti, ötletes és emberi a film, hogy simán moziba is lehetett volna küldeni. Nagyon erős társadalomkritikát fogalmaz meg, egy felemelő fordulattal a végén. A szereplők nagyon jól játszanak, a történek hosszú, de azt hiszem, szükséges is, hogy a mondanivaló kényelmesen beleférjen. Nagyon szépen állítja párhuzamba a jót és rosszat, a szegény és gazdag világot, a sikert és a bukást, az egót és az egyszerű embert. Kötelező megnézni, ha egy igazán mély, tartalmas filmre vágysz, ami gondolatébresztő és nagyon emberi.

2023.05.04 Mária390336

Mary

Nem mondom, hogy nem kötött le, de nem váltott ki bennem katrazist. Számomra mindig is rejtély,hogy az éttermi konyhák séfjei milyen stilusban viselkednek a személyzettel. De visszatérve a filmhez: az egyszerü tehetséges szakácshölgyet vágya és csodálatának tárgya a "hires séf" akihez hasonlóvá szeretne válni akinek csodálja tehetségét és hirnevét, viselkedésével ráébreszti arra, hogy a hirnévvel járó "köret" a gátlástalan erkölcstelen kiszolgálása az felszines uri világnaknak, az egymás megalázása mégsem az ő világa.A meseszerü befejés nekem nem túl valoszerű. Nekem ez egy estés film volt katarzis nélkül.

2023.04.11 Melitta Kollár

Zseniális. Maradt pár kérdésem, ami a film egymás után kétszer (na jó, egy és félszer) való megnézése után sem lett megválaszolva, de lényegtelen, már az elején világossá vált, hogy ez a mestermű nem a cselekményéért érdemli az elismerést. Örülök, ho... Több

A maikoház szakácsa
A szerelem sava-borsa