Én és Kaminski

Én és Kaminski

Ich und Kaminski

A fiatal újságíró, Sebastian Zöllner egy cikket ír egy művészről, Manuel Kaminskiről. Zöllner abban bízik, hogy Kaminski hamarosan meghal, ugyanis ebben az esetben pénzre válthatná az irományát.

(hp)

Ország: Németország, Belgium
Premier (HU): 2016.04.21.

2016.06.04 tamas84

Érdekes történet, azt meg kell hagyni, csak ne lenne helyenként giccses is e mellé... Végig érdeklődve figyeltem, de összességében nem okozott maradandó filmélményt.

2016.05.08 Toncsi

A regény és Daniel Brühl miatt vártam már erre a filmre, de sajnos a végén elég komoly hiányérzettel távoztam a moziból. Én is inkább a könyvet tudnám javasolni.

2016.04.28 ryzsy

A kitalált festő önéletrajzírójának története egyszerre tud mérhetetlenül groteszk és nagyon is életszerű lenni. A film sikeréhez nemcsak Daniel Brühl talán eddigi legjobb, maníros játéka, hanem a jó témaválasztás is vaskosan hozzájárul.

A filmet Németországban, Svájcban, Franciaországban, Belgiumban és az Egyesült Államokban forgatták. Szerző: dulkap

(2016. 04. 21.)
Se vak, se vakmerő
Tudtam, hogy jön a megfilmesítése, mégsem olvastam újra Daniel Kehlmann regényét. Azért sem, mert azt akartam, hogy Wolfgang Becker, a Good bye, Lenin rendezője győzzön meg arról, hogy mekkorát tévedtem anno. PAPP SÁNDOR ZSIGMOND KRITIKÁJA. Több

(2016. 05. 11.)
Valóságos mese
Wolfgang Becker 12 évvel később szerencsére nem nyomta le a torkunkon a Goodbye Lenin 2-t. Az Én és Kaminski, a kitalált festő önéletrajzírójának története egyszerre tud mérhetetlenül groteszk és nagyon is életszerű lenni. 9/10 Több

(2016. 04. 22.)
A Good Bye, Lenin! rendezőjének új filmjében ismét téma a múlt manipulálhatósága, ám ezúttal a tétek jóval kisebbek. 60/100 Több