In the Heights - New York peremén (2021)

In the Heights

dandelion1983   2022. 04. 10.

Nem rossz film, de bennem nem hagyott nyomot. Tény, hogy nem vagyok a musicalek nagy rajongója, de nekem nagyon sok volt benne az ének.

anonym   2021. 09. 16.

Sekélyes és egyáltalán nem realisztikus.

Dresi   2021. 09. 20.

Egy könnyed nyári zenés-táncos film, amitől az ember jobban érzi magát. A színészek és a zene nagyon jók, remek a történet is. Tetszett, hogy nem próbálták nagyon broadwayesre csinálni, hanem inkább lefordították filmes nyelvre a musicalt. Ajánlom, szerintem nem okozna csalódást.

Az eredeti musical egyik sztárja, Olga Merediz is szerepet kapott a filmben. A színésznőt a musicalben nyújtott alakításáért a színházi Oscarnak is nevezett Tony-díjra jelölték.

Az In the Heights - New York peremén Anthony Ramos és Lin-Manuel Miranda második közös munkája. Ramos alakította Miranda nagysikerű Hamilton című musicaljének főszerepét is.

Jon M. Chu rendezőt olyan filmek inspirálták, mint a Szemet szemért és az Annie Hall.

Az eredeti musical szerzője, Lin-Manuel Miranda is feltűnik a filmben egy kisebb szerepben.

Az In the Heights - New York peremén az azonos című 2007-es, Quiara Alegría Hudes és Lin-Manuel Miranda-musical adaptációja.